| noisolpXekuNemertXe a întrebat:

Mă cam plictisesc, așa că vreau să pun o întrebare mai ciudată. Pentru început nu-i caterincă, chiar mă interesează.
Știți cumva de ceva meditație specifică japoneză care te poate transpune fizic în realitatea pe care o dorești, realitatea care ți se potrivește cel mai mult? Adică, să fiu mai explicit, să închizi ochii, să meditezi o perioadă și la un moment dat să te transpui într-un univers alternativ / altă perioadă din timp sau ceva de genul. O stare pe care o poți deprinde în ani buni de meditație intensă.
Ca un fel de proiectare astrală, doar că implică trupul fizic...

4 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Vrei proiectare? Ia niste iarba, daca nu ai, merge si patrunjelul.
Have fun!

| AdrianTzar a răspuns:

Chestiile astea nu țin, vise, iluzii, imaginație, iar în final posedare demonică reală... Toți mai suntem plictisiți altădată de realitate, dar luam o pauză și revenim la oamenii de langă noi, nu la ce ne închipuim

| noisolpXekuNemertXe explică (pentru AdrianTzar):

La ce te referi? Cum adică nu țin? N-am înțeles exprimarea pe deplin...

| prostuludzeu a răspuns:

Da e un fel de transa.