| SarahAviva a întrebat:

Salutare tuturor. Îmi poate scrie cineva nişte exerciţii pentru dezvoltare la capitolul proiectare astrala? Dau fundă răspunsului pe care îl consider bun.

Răspuns Câştigător
| ErrorFound a răspuns:

WTF, lipsesc cateva zile de pe forumul asta si deja lumea se trezeste? =)))
Bun, bun...

Deci frate. O sa ai nevoie de indrumare daca vrei putin mai mult decat atat.
La inceput, daca nu-ti iese asta, incearca asta:http://www.scilair.com/tiberiu/blog/20111119/45-experienta-out-body-tehnici
Ia-o usor, n-o sa-ti iasa din prima...cred.

Cateva informatii utile:
http://elenacocis.ro/spirit-science-9-astral-projection/

http://misterelelumii.uv.ro/? p=50

http://fymaaa.blogspot.ro/2010/03/proiectii-astrale-17032010.html

Ma bucur ca cineva pe-aici isi mai da interesul.

| SteinZer0 a răspuns (pentru ErrorFound):

Merci pentru site. Inainte nu gaseam asa ceva decat pe "bucurialuisatan".

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru SteinZer0):

Bucuriile lui Satan is preluate din NLP.

| SteinZer0 a răspuns (pentru ViseleSmulgGratii):

Inteleg.

| ErrorFound a răspuns (pentru SteinZer0):

Nu-i un site rau nici ala.
Spare the "demon" bullshit. Exista doar fiinte astrale. Daca noi le categorisim bune/rele, asta e altceva.

Si sa stii ca, din perspectiva mea, Satan este doar o parte a unui peisaj. Este un principiu binar:bine/rau, alb/negru, urat/frumos, in fine, ai prins ideea.

"Dumnezeu"(nu sunt crestin), sau "The All" cum ii spun eu, este dupa cum se intelege, totul.

Tine minte ca nici unul nu e rau. Satan, in Biblie, Lucifer, a fost izgonit din Rai. E o prostie daca nu stii s-o interpretezi. Se refera doar la faptul ca omenirea a fost privata de cunoasterea universala, a celor 8 straturi existentiale, 7 astrale.
Te rog daca n-ai citit Biblia pana acum, incearca sa-ti eliberezi mintea si sa incerci din nou din aceasta perspectiva. Totul va capata sens.

Si inca ceva, mai citeste "The emerald Tablets of Thoth the Atlantean" si Kybalionul(le gasesti pe amandoua pe net-Kybalionul=filozofie hermetica, Grecia antica, o carticica foarte mica).

Stiu ca n-aveai nevoie in mod direct de nimic din ce ti-am scris eu aici si ca am deviat de la subiect dar sper sa te ajute. big grin

| SteinZer0 a răspuns (pentru ErrorFound):

Eu, de asemenea, spun ca "Dumnezeu" este tot ceea ce exista.(Incepand cu mine desigur.)
Avand totusi o perspectiva nu tocmai clara imi era greu sa "procesez" informatia. Satanismul a fost introducerea mea in aceste "arte". Cartile pe care le-ai mentionat o sa le citesc cat de curand. Multumesc!

12 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Deuteronom18:10-12

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

La sf biserica e ceea ce cauti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://bucurialuisatan.com/proiectia-astrala/
Enjoy lecture.

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

N-am ca sa-ti spun, gasesti totul pe net, totusi, iti dau un sfat:

Descotoroseste-te de programele implantate de altii cum ar fi ca proiectia astrala-i de la personajul de basm numit Satan(cel mai intalnit exemplu, ar mai fi si vorbele spuse de cei care au fost invatati ca singurele meserii existente sunt avocat, taximetrist, medic, sau lucrurile precum "soarta" impuse familie "te-ai nascut dintr-o familie x, trebuie sa faci meseria y"). Cand ai indoieli asupra reusitei, nu vei avea satisfactie oricat te-ai chinui.

| SarahAviva explică (pentru ViseleSmulgGratii):

Mulţumesc de răspuns. Nu am îndoieli faţă de reuşită. Tot ce facem şi credem este rezultatul întâmplărilor noastre din viaţă. Dacă nu aş şti că voi reuşi, nu aş fi pus o asemenea întrebare. Proiecţia astrală apare în viaţa oricui fără ca măcar să-şi fi dat seama persoana respectivă. Apreciez dorinţa de ajutor.

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru SarahAviva):

Am uitat sa-ti spun ca trebuie sa te axezi si pe dezvoltarea personala. Toate abilitatile de care lumea a uitat sunt pe acelasi cerc cu increderea de sine, linistea interioara si controlul propriilor ganduri si emotii.
De ce zic cerc si nu axa? Trebuie sa urci cu toate simultan, altfel nu ajungi departe.

Iti recomand urmatoarele site-uri:
www.nlpmania.ro
www.personalitatealfa.com
www.controlul-viselor.blogspot.ro

Ultimul e inactiv de ceva timp, dar are articole interesante.

Succes! Daca ai vreo intrebare, nu ezita.

| SteinZer0 a răspuns (pentru ViseleSmulgGratii):

Multumesc pentru site-uri.