| Idkidk a întrebat:

Pe voi ce vă enervează cel mai tare la alte persoane?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ca isi baga nasul unde nu trebuie.

| Idkidk explică (pentru DoarBogdan):

rolling on the floor Eu sunt persoana care-şi bagă nasul oriunde. rolling on the floor

| DoarBogdan a răspuns (pentru Idkidk):

Tu o faci frumos laughing

| Idkidk explică (pentru DoarBogdan):

Da, da, dar iese urât. Pe mine mă supără la unele persoane, când spun la alţii că-s frumoşi care au poze false, la întrebările mele.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Idkidk):

Eu nu ma supar. Si la cine te referi?

| Idkidk explică (pentru DoarBogdan):

rolling on the floor Poate la tine.

74 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Falsitatea si minciuna!
O zi buna happy

| Kaℓi a răspuns:

Rautatea.

| R0R0 a răspuns:

Nesimtirea.

| Idkidk explică (pentru R0R0):

happy Unii oameni sunt chiar nesimţiţi!

| R0R0 a răspuns (pentru Idkidk):

Si ce urasc asta.
Mai ales cand ma deranjeaza.

| Idkidk explică (pentru R0R0):

Da, am şi eu o colegă care-mi zice că o copiez, dar de fapt ea mă copiază pe mine, şi ''îi dau peste nas'', dar nu se satură.

| R0R0 a răspuns (pentru Idkidk):

Eu am o colega care in fiecare secunda ma intreaba "ce mai zici? ". Deja e atat de plictisitor ca nici nu ii mai raspund.

| Idkidk explică (pentru R0R0):

Ah, ştiu cum e, sau la telefon, sunt unele, ăh...

| R0R0 a răspuns (pentru Idkidk):

Stiu,stiu.
Exista persoane foarte enervante.Si bagacioase.

| Idkidk explică (pentru R0R0):

Da, şi eu sunt băgăcioasă în sinea mea, dar nu mă bag, că dacă m-aş băga aş strica discuţia. rolling on the floor

| R0R0 a răspuns (pentru Idkidk):

Păi...
Eu nu ma bag decat atunci cand chiar nu ma pot abtine.

| Idkidk explică (pentru R0R0):

Da, atunci e situaţie limită!

| R0R0 a răspuns (pentru Idkidk):

Ja laughing
Cum a sunat asta.

| Idkidk explică (pentru R0R0):

hee hee A sunat ''misto ''. rolling on the floor

| R0R0 a răspuns (pentru Idkidk):

Pai Da.

| Idkidk explică (pentru R0R0):

hee hee

Răspuns utilizator avertizat
| raluk27 a răspuns:

1.Ca nu sunt punctuale (sau macar sa anunte ca nu pot ajunge la timp)
2.Cand stabilim de comun acord un lucru si nu mai dau niciun semn.
3.Cand toata saptamana agita si starneste pe toti sa mergem in weekend la munte/la mare/in oricare alt loc, tu deja iti faci calcule privind bugetul si bagajele, iar apoi tot planul ramane in aer. Ulterior afli ca totusi au fost, dar numai 3 persoane.
4. Cand rogi pe cineva ceva "Da, ne auzim la un telefon daca e". As prefera sa spuna direct da sau nu.
5. Cand vrei sa te intalnesti cu o persoana joi. "Nu pot joi, ca am treaba, hai sambata"...
Il/O suni sambata "aaa, sunt plecat din localitate de aseara"
6.Cand imprumuta ceva de la tine si uita sa il returneze sau daca in final vrea sa ti-l dea inapoi, trebuie sa te deplasezi tot tu la respectivul/a acasa.
7.Cand te suna cineva, dar esti la distanta de telefon si pana ajungi inchide, ii intorci apelul in 2 secunde si nu-ti mai raspunde (si nu numai atunci, ci vreo luna).
8.Persoanele care au mobil degeaba si niciodata nu raspund.
9.Cei carora de scrii ceva pe Facebook (gen ii rogi sa iti dea o adresa sau un numar) si te trateaza cu "seen".
10.Persoanele care nu inteleg un neologism, dar devin extrem de suspicioase, cu evidenta intrebare "Adica?"
11. Tipii care au senzatia ca sunt partida secolului si ca toate femeile vor sa puna mana pe ei
12. Analfabetii.

| RAY a răspuns (pentru raluk27):

Agramati te rog

| RAY a răspuns (pentru raluk27):

Eu cred ca fiecare om e o parte din mine, o parte din personalitatea mea, suntem cu toti animale care ne credem ceea ce nu suntem superioare, ceea ce ma enerveaza pe mine?
1, unele persoane care se lauda cu ceea ce au sau ca stiu multe de parca mie imi pasa de cunostintele lor
2, ma enerveaza ipocrizia in doze mari, uni care vorbesc non stop, minciuna, vrajeala, prostia
3, oamenii care te corecteza la fiecare virgula, banuiesc ca altceva nu au de facut

| raluk27 a răspuns (pentru RAY):

Nu, analfabeti. Ca sa sune mai dur.

| RAY a răspuns (pentru raluk27):

Dura esti

| raluk27 a răspuns (pentru RAY):

1. Sunt acei oameni care au citit foarte mult si pot sustine o conversație pe orice subiect. Asta nu înseamnă ca se lauda, doar pentru că demonstreaza ca stiu mai multe.
2. Ca sa apreciezi daca o persoana e ipocrita sau mincinoasa, ar trebui ca toata viata ta sa fie canalizata in scopul urmaririi si hartuirii altora, tocmai ca sa iti dai seama dacă nu spune adevărul sau se preface. Gen cineva iti spune ca a fost la film aseara. Din start tu crezi ca minte. Înainte de a considera asta, inseamna ca de doua zile o urmaresti si ai dovezi ferme ca a făcut altceva.
3. Daca te deranjează, nu le mai da ocazia sa te corecteze.

| RAY a răspuns (pentru raluk27):

1, respect cei care citesc carti, si eu citesc mai mult ceea ce imi place
asa ne dezvoltam inteligenta mostenita si invatarea unei limbi ajuta foarte mult sa stii
2, ai tu ceva cu chestia asta si faza e ca ai dreptate asta e
3, fiecare se poate exprima cum doreste, faza e ca omul isi ataca slabiciunile mereu face parte din om sa fie o bestie rea fara sentimente, fara bunatate doar pe facut rau si sa fie pe interes

| raluk27 a răspuns (pentru RAY):

Nu, fiecare se exprima cum stie. Si daca tot vorbim de ipocrizie, ce-ar fi sa recunoastem ca nu stim, decat sa-l luam pe "asa vreau eu sa scriu " in brate.

| RAY a răspuns (pentru raluk27):

Eu am recunoscut raluka ca nu vreau,nu am sa invat vreodata,viitorul meu se numeste Germania orice ar fi, n-am ce cauta aici, mai stau sa termin ce am terminat si trebuie sa plec acolo, ca n-am incredere in femei /barbati e din cauza lor, lumea te face mizantrop sa stii, singurele persoane care le vad sincere sunt atee

| raluk27 a răspuns:

Nu le zic. Afla pe parcurs. Ma adora pentru asta happy

| raluk27 a răspuns:

Ti-e iti place sa dai limbi?

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Ma enerveaza faptul ca acele persoane sunt nepoliticoase.

| ShaOfHatred a răspuns:

In general, fata.

| Staind a răspuns:

Persoanele excesiv de galagioase ma deranjeaza la alte persoane.
Dar nu ma enervez. Eu iubesc pe toata lumea.

| Idkidk explică (pentru Staind):

laughing Iubitorule, iubeşti şobolanii?

| Staind a răspuns (pentru Idkidk):

Doar daca au ciuma.
Poate-ti trimit o cutie.

| Idkidk explică (pentru Staind):

Neh, vreau tokeniţă!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Staind):

Daca nu te enervezi defel, cum te manifesti cand esti deranjat?

| Aberdeen a răspuns:

Am mai răspuns la asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cosurile de pe fund sunt de departe cel mai mare defect pe care il poate avea o femeie. Iar cel mai mare defect al unui barbat este sa aiba inconsecventa unei femei. Daca mai are si cosuri pe fund...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici macar atat nu esti dispusa sa oferi? Un amarat de oral? Cand ti-am spus ca egoismul tau nu are limite si ca e ceva foarte in neregula cu el ca a acceptat sa stea cu tine, tu nu, ca Batman, Batman! Deci, am avut dreptate, ca de fiecare data de altfel. Bine, stiam, dar acum am prins ocazia sa-ti scot ochii cu asta. Trebuie sa lovesti un om cand e jos, e de bun simt!

Conquina spala varza, in stilul propriu, dar nu a facut decat sa-ti spuna lucrurile pe care ti le-am spus si eu. Nu in aceeasi maniera dar ideea e aceeasi. Degeaba tot incerci sa gasesti problema la cei din jur, cea mai mare problema a ta se afla in propria minte, bai, Raluca.

| raluk27 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ofer alte lucruri, care compensează cu oralul. Si nu sunt dispusa sa ofer daca nu există disponibilitate pentru reciprocitate.
Suptul nu e tot happy
Si daca tot vorbim de egoism, macar ai idee cat de multi barbati nu intorc serviciul? Dar na, e mișto sa intoarcem lucrurile in favoarea noastră.

| Oana92 a răspuns (pentru raluk27):

De ce trebuie sa faci ceva doar daca ti se intoarce favorul? Ai incercat vreodata sa oferi oral doar asa, de dragul de a-l vedea pe el simtindu-se bine?

Si mancare faci doar daca face si partenerul de viata? La voi totul e impartit asa, la fix, astfel incat sa nu risti sa investesti cu o secunda mai mult ca celalalt? Trist...

| anonim_4396 a răspuns (pentru raluk27):

Nu am spus ca e totul. Mai trebuie sa pui si fundul la bataie, din cand in cand. Si nici sa nu incep cu sexul la subtioara... ANGELIC!

Gumesc. Nu e ok sa oferi doar la schimb, cand transformi relatia intr-un troc, ati ucis-o de la inceput. E imposibil sa gasesti fericirea in timp ce esti prea preocupat sa numeri daca "favorurile" pe care le-ai facut sunt in balanta cu cele pe care le-ai primit.

Ma rog, e treaba ta. Eu voiam doar sa spun ca am avut dreptate. Lumea nu mi-o repeta suficient de des asa ca a trebuit sa iau problema in propriile maini si sa subliniez acest fapt mai mult decat evident.

PS: Iar incepi cu "barbatii"? Chiar fiecare discutie cu tine trebuie transformata intr-un repros la adresa barbatilor? SI daca specia noastra te-a dezamagit intr-o asemenea masura, de ce nu incerci la echipa adversa? "O femeie stie cel mai bine ce doreste o femeie!" - am auzit-o intr-un film deocheat (por-no). Cu pitici! Jur ca era si un unicorn pe acolo!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Oana92):

Zi-le, Loredana!

| raluk27 a răspuns (pentru Oana92):

Pentru că asta înseamnă o relație : reciprocitate. Si nu ma refer la :imi dai x, iti dau si eu x. Reciprocitate se poate manifesta sub diverse forme.
Apoi, eu m-am referit strict la sex o*al. Daca vorbim de minti deschide, ar trebui sa te gândești ca sunt si cupluri pentru care chestia asta nu e un "must", pentru care filmele p*rno nu si-au pus atat de mult amprenta, patintii si bunicii tai cred ca s-au iubit si s-au simțit bine in pat fara deepthroath si cunnilingus.
Nu datorez explicatii nimanui pentru ceea ce fac eu intre patru pereți. Si mie mi se pare trist ca o femeie poate face un barbat fericit numai daca se arunca cu gura spre slitul lui.

| raluk27 a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi pare rău daca ai înțeles ca relatia e un troc. Într-un răspuns de-al tau am citit ca apreciezi la o femeie banii si inclinatia catre deepthroat. De ce ar trebui sa apreciezi banii? Ofera-i numai tu. Ia o casnica, du-o acasa si intretine-o. Asa o sa ajungi mai repede in rai, pentru ca oferi
Stii, si in Africa sunt multi copii care mor de foame. Poti sa deschizi si o fundatie.
Nu știu de ce am început aceasta discutie din start si ce legătură are cu topicul. Daca Coquinei ii place sa o s*ga doar ca sa para mai de gasca si sa o placa baietii din anturaj, o privește. Acusi vine 1 mai, o sa plece cu cortu-n Vama, o sa se imbete cu bere la 1 leu si-o sa fericeasca toti baietii. A doua zi, isi mai clateste putin gura cu bere si o ia de la capăt.
PS: intreaba-ti amicii cati dinte ei fac o*al partenerei. Pui pariu ca o sa auzi "bărbații nu fac asa ceva"?
Asta daca e sa vorbim de darnicie si minti deschise...

| anonim_4396 a răspuns (pentru raluk27):

Aia cu deepthroat-ul si banii era o gluma mai mult decat evidenta, m-am gandit ca oricine poate realiza asta iar cei care nu pot oricum nu merita atentia mea.

Eu si prietenii mei dam limbi ca elicopterele si o facem de drag, fara sa cerem ceva in schimb. Nu am oameni inchisi la minte in anturaj care sa considere ca un gest atat de simplu de afectiune, menit sa ofere placere, ar putea fi vreodata umilitor sau deplasat.

Si da, daca am posibilitatea sa-i ofer femeii pe care o iubesc anumite lucruri, evident ca o voi face fara sa ma astept la o recompensa. La fel cum si ea ar face pentru mine, la randul ei. Pentru ca d-asta te implici intr-o relatie...

| Oana92 a răspuns (pentru raluk27):

Tu compari viata sexuala a oamenilor din vremurile astea cu cea a bunicilor nostri? Pe bune? Mi se pare ireal. Pai de ce sa nu ne comparam cu Evul Mediu, sau cu orice alta perioade mai veche de 200 de ani! Pe langa mentalitatea generala care a suferit o schimbare fantastica, secolul 21 ofera metode de contraceptie, posibilitati de tratament a diverselor afectiuni care ar impiedica obtinerea placerii si o gramada de alte ''ajutoare'' (de la lubrifianti pana la jucarii sexuale) si tu faci comparatie cu vremea bunicilor? Plus ca nu stiu de unde ai dedus tu ca ei se simteau bine in pat sau ca nu faceau oral...

Sunt multe metode prin care poti face un barbat fericit, dar s*xul oral are rolul lui. Si e valabil si pentru femei. E plin de mironosite care ar tremura de placere daca un barbat s-ar ocupa de ele asa cum trebuie...
Ar fi inutil sa iti explic cat de bine se poate simti o femeie care face s*x oral...

| raluk27 a răspuns (pentru Oana92):

Da, o compar. Pentru că asa "de Ev Mediu ", cum ti se pare tie, a dus la casnicii de peste 50 de ani. Pe plan sexual, mentalitatea nu a evoluat, nu vorbim despre un progres, ci de degradare. (homosexualitatea e in floare, se incurajeaza schimbul de parteneri etc etc). Nu vorbim de contraceptie sau tratarea unor afectiuni, care deja ating planul medical. Sigur nu faceau o*ral pentru ca nu se promova ca acum ideea asta stupidă, ca fara asta nu te simti bine. Nu se vorbea, nu se stia. Poate doar in bordeluri sau pe centura. Atunci se punea accent pe afectiunea dintre parteneri, pe atingeri, pe sentimente. Actul sexual era unul complet. Nu se urmarea obsesiv doar o*gasmul.
Daca tot vorbim despre diversitate sexuala, înseamnă că sexul o*al nu e totul. Iar la varsta ta, ar fi trebuit sa stii asta.
In afara de ej*culare si producerea unui o*gasmului (care pot fi obținute si altfel), ce mare rol are sexul o*al?

| cosmin986522 a răspuns (pentru Oana92):

' E plin de mironosite care ar tremura de placere daca un barbat s-ar ocupa de ele asa cum trebuie...'. deci barbatii nu se prea pricep la limbi?laughing si legat de o femeie ca simte placere cand face s.ex oral eu cred ca e invers, poate ma lamuresti tu daca vrei :*

| Oana92 a răspuns (pentru raluk27):

Altele sunt motivele pentru care casniciile durau 50 de ani, dar ma rog. Daca nu ai auzit tu de oameni care nu faceau oral nu inseamna ca nu se facea.
Ai o problema cu generalizarea. Daca parintii si bunicii tai nu faceau s*x oral si puneau accentul pe afectiune si atingeri, fara a cauta obsesiv org*smul nu inseamna ca era un lucru general valabil. Plus ca pana destul de recent, femeia era folosita ca sluga si fabrica de produs si crescut prunci, nu prea conta pentru nimeni placerea femeii. Dar e inutil...
Scopul oricarui tip de s*x e de a produce placere, motiv pentru care ultima fraza scrisa de tine e complet stupida.

| Oana92 a răspuns (pentru cosmin986522):

Asta ai inteles tu din ce am scris eu, ca barbatii nu se prea pricep la oral? Ma refeream ca toate fandositele care nu fac una, nu fac alta, ca e murdar, ca e scarbos, ca e pacat, ca etc si care daca ar da de un barbat suficient de barbat incat sa le faca sa tremure de placere, ar uita cat de scarbos si de urat, murdar si pacatos e s*exul.

Cu ce sa te lamuresc? Nu am auzit de femei care au orgas*m doar pentru ca fac barbatilor oral, dar daca o femeie face asta de drag, din placere si nu din obligatie sansele ca si ea sa se simta bine sunt foarte mari.

| raluk27 a răspuns (pentru Oana92):

" Sexul o*ral are rolul lui" este insasi afirmatia ta. Din punct de vedere logic, ai dat de inteles ca are un rol mai deosebit decat orice altceva. Iar eu te-am întrebat care e acel rol? Placere produce si un sarut sau o atingere.
Nu te face ca nu înțelegi. Sexul, si mai ales cel o*ral era un subiect tabu. Multe femei nici nu au știut ce înseamnă. Deci, in mod sigur nu era practicat. Le-ai intrebat pe maica-ta si bunica-ta? Ele ce zic?
Tocmai ca femeia a fost sluga si fabrica de produs copii. Si in unele familii inca este. Iar in capul tau, hai sa progresam de la Ev mediu si sa mai adaugam si suptul barbatului. Ca sa-l facem complet fericit.
Motivele pentru care durau 50 de ani nu tineau nici măcar de sex, ci de prietenie si respect. De sex o*al nici atat.

| cosmin986522 a răspuns (pentru Oana92):

Daca o fata ar primi oral de la un baiat care nu il place fizic sa zicem, crezi ca ar putea ajunge la or, gasm daca baiatul se pricepe?

| Oana92 a răspuns (pentru raluk27):

Cum ziceam si mai sus, n-are sens sa discutam. Cum zicea si Krakilla, esti pur si simplu egoista.

Dar nu ma pot abtine cand vad asta : ''Tocmai ca femeia a fost sluga si fabrica de produs copii. Si in unele familii inca este'' si asta ''Motivele pentru care durau 50 de ani nu tineau nici măcar de sex, ci de prietenie si respect''. Da, ai dreptate. Cum naiba sa nu exista prietenie si respect intre o sluga si stapan... laughing

| raluk27 a răspuns (pentru Oana92):

Nu sunt egoista, ci realizez ca aceasta chestiune este o imbecilitate.
Cum sunt si lucrurile pe care tu însăți le afirmi si de care, tot tu, te miri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Oana92):

Las-o pe Raluca, ti-a propus Mesi sa iesiti la o shaorma, nu te face ca nu il vezi!

| UnBroken2016 a răspuns (pentru raluk27):

Multe relatii tineau 50 de ani pentru ca femeia chiar daca era si batuta nu divorta pentru ca asa toata lumea o arata cu degetul. Multe nu o faceau de rusine. NU toate relatiile de pe planeta tineau doar din cauza dragostei. Dar ti-ai aratat fata cu acel °Tocmai ca femeia a fost sluga si fabrica de produs copii. Si in unele familii inca este. Iar in capul tau, hai sa progresam de la Ev mediu si sa mai adaugam si suptul barbatului. Ca sa-l facem complet fericit. " Se vede ca urasti mult genul masculin, ma mira faptul ca ai sot.

| Oana92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca imi propunea Ronaldo o iesire la shaorma era ceva. Asa n-are farmec! laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Oana92):

Materialisto care esti... materialista! Si eu care stiam de la Raluca ca doar barbatii sunt superficiali si egoisti! Acum stim ca nu doar barbatii se fac vinovati de asta, avem dovada clara ca atat barbatii, cat si Oana, sunt niste oameni slabi care nu merita s*x oral! Rusine sa va fie!

| raluk27 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Dude, macar ai citit de unde a venit afirmatia asta?
Bunicii si parintii mei nu au stat împreună nici pentru sex o*ral, nici din cauza batailor. Mai gândește, in loc sa debitezi prostii.

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Introvertirea

| Innsbruck a răspuns:

Prostia.Pe langa ca sunt prosti au si o gura mare

| BadAngel3 a răspuns:

Atunci cand oamenii incep sa ajunga in extreme.

| TheFragranceMaster a răspuns:

Prostia cu toate derivatele ei.Singurul defect peste care nu pot trece.

| Oaky98 a răspuns:

In primul rand nesimtirea, falsitatea, minciuna, si bataia de joc ...etc.

| MrsAllAmerican a răspuns:

Cand incearca sa copieze alte persoane, cand se supara din orice si cand cred ca totul trebuie sa fie cum crede el/ea.

| Coquina1 a răspuns:

Ca respira.

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Coquina1):

Imi place raspunsul tau.