| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU.
Poate este o întrebare banală, Dar eu unul sunt mai superstițios de felul meu.
În această noapte am avut un vis ciudat care m-a pus pe gânduri Și a început să mă sperie destul de tare.
Să încep cu începutul. Mă aflam la o cunoștință de familie unde pe un scaun era o fetiță care ținea în mâna o păpușă. Dintr-o dată păpușa se mișca începea să facă mișcări ciudate apoi își dădea ochii peste cap la fel și fetița și a început să vorbească. Avea o voce de demon. A fost ciudat m-am trezit speriat și îngândurat în același timp neștiind de ce a fost ciudat, m-am trezit speriat și îngândurat în același timp neștiind ce poate însemna.
Dacă cineva mai pățit vă rog să mă sfătuiți ce înseamnă ce poate să însemne... stau mereu pe gânduri și nu știu la ce să mă aștept. Uitasem sa menționez, păpușa era urâta.

4 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Din cauza ta vin zombiez big grin
daca iti povestesc ce am visat eu azi dimineata (eu care am hipertensiune) o iei la fuga urland si o sa iti para rau ca dupa zombiez big grintonguebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

V-am spus sa nu va mai uitati la Anabelle.
Ce sa se intample decat nimic, stai in banca ta si nu mai fi superstitios.

| daniel889 a răspuns:

Uite si intrebarea care a facut TPU-ul celebru laughing)) Acum vreo 2.500 de ani, visele "insemnau" ceva, de atunci omul tot evolueaza, aparent evolueaza... VISELE/COSMARURILE NU INSEAMNA NIMIC! Indiferent de ce ti-a zis tie o doamna de origine indiana care nu se exprima greu oral si imposibil in scris!

| AnaClaudiaHarghite a răspuns:

Fetita
vazand - mare bucurie.
Voce / Voci
aspra auzind- schimbare in planuri
-- clara- fericire
-- potolita- ai intentii agresive
-- proprie- atentie, sa nu faci greseli care te-ar costa mult
-- ragusita- schimbari la serviciu
-- ridicata- esti prost dispus
-- ridicola- pretentii ridicole
-- sacadata- bucurie.

Papusa
bucurii, o femeie iti va darui fericire
-- aranjand- instabilitate in sentimente
-- avand- lipsa de hotarare
-- dand spectacol cu- posezi mari capacitati organizatorice
-- daruind- lipsa de personalitate
-- de carton- invidie in dragoste
-- de hartie- rivalitate in dragoste
-- din lemn- nefericire
-- din panza- treci printr-o experienta folositoare
-- din plastic- gelozie din partea partenerului
-- frumoasa- cedari usoare
-- jucandu-te cu- fericire casnica
-- leagan cu- idei nerealizabile
-- stricata- vei varsa lacrimi
-- vazand- placere efemera
-- visand multe- esti iubit.