| IonutCG90 a întrebat:

~Salut TPU,

~România suferă în destul de multe sectoare, atât educațional, politic, militar, și în multe alte locuri.

~Acum, mai nou, cică gunoaiele politice ce ne conduc au semnat contracte sa ne aducă CINCI SUTE DE MII DE PAKISTANEZI pentru că cică nu au locuri de muncă.

~Pentru cine nu știe, Pakistan este țara ORIGINARĂ a ȚIGANILOR și nu este deloc o țară prietenoasă.

~Avem zeci de mii de moldoveni, sârbi, dar și români tineri frumosi care sunt ignorati, batjocoriți de acești mizerabili de la Cotroceni.

~Dacă această știre nu este doar o glumă proastă sau eroare de redacție marca PROTV, atunci VĂ ASIGUR că suntem pierduți ca popor.

~N-am dreptate nu? Groaznic... Nu-mi vine să cred ce vremuri mizere trăiesc.

6 răspunsuri:
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Tu nu ai fost umilit niciodata de semenii tai de aia esti asa de PATRIOT ca daca ai fi fost umilit crede-ma ca nu ti-ar mai pasa de Romania s-au de semenii tai dar eu am fost si pot sa iti spun decat ca Romania e de Rahat ambele au litera R deci Romania este o bucata buna de rahat de capra de munte Carpatiana, scurt si la obiect.

| IonutCG90 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Dar tu de unde sti ca nu am fost umilit? In fiecare zi traiesc umilinta. Si nu e vorba de a fi patriot, dar daca tu traiesti in tara asta si ai putere, mentala fizica sufleteasca, atunci esti vinovat, la fel ca si mine, la fel ca si acel politician infect, pentru ca in timp ce ei ne vand, cu rasetele lor mizerabile si lacome, noi suferim SI FACEM ABSOLUT NIMIC. Asta e marea durere, cand vor fluiera pakistanezii dupa sora/fica ta pe strada, sau cand vor injunghia oameni. Eu am vazut Europa, si stiu cum e in Germania de exemplu, unde nu mai exista sofer german. Romania nu este o tara de rahat cum spui tu, dar Romania in nici un caz nu e capabila demografic sa asimileze nici macar 10 la suta din acele cifre ce au sus la PROTV. Ar fi un pumnal chiar in inima Romaniei si pentru asta stiu ca multi dati 2 lei pe mine insa sunt dispus sa-mi dau si viata doar sa ii trimit in iad pe acei iresponsabili care ne-au vandut. Am avut o zi minunata dar acea stire protv si ei niste meschini pe interese, mi-a distrus cel putin o saptamana din viata ce va urma, daca nu mult mai mult.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Romania e o tara moarta https://www.cinemagia.ro/filme/tara-moarta-1802037/ adica este posibil ca in viitor sa ajungem ca occidentul asa cum e el in prezent.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Eu nu inteleg de unde atat de mult patriotism, ce ti-a oferit tara asta de esti asa de patriot? daca ajungeai la puscarie pentru ca ai furat o gaina faceai 5 ani cu executare si crede-ma fratele meu ca ii faceai si daca ii suparai pe colegii de celula cand se terminau tigariile botezul in gura si in fu+nd era al tau de vreo 5-7 reprize bine cat rezistai si un politician care fura milioane face arest la domiciliu in casa lui doarme in patul lui cu televizor si frigiderul lui / si TU ce? esti posta la puscarie? deci mai gandeste-te PATRIOTULE. Tara nu merita nimic din cauza statului roman si a guvernului de rahat si viata noastra e de rahat ai uitat.

| IonutCG90 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Iti dau block pentru ca esti foarte inapoiat mintal, deja m-ai facut posta la puscarie tu asa gandesti.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Crede-ma ca vremuri mizere au fost din tot de-a una si acum e la fel ca atunci numai ca e MAI RAU nu ai bani esti mort.