| Adyy5 a întrebat:

Un coleg care sta in banca din fata a inceput sa ma evite.
Vorbeam câteodată inainte si facea multe glume cu mine stand in spatele lui ca mno, se plictisea.
De la un timp(cateva zile)nu mai vorbeste cu mine ca inainte (Nici inainte nu prea vorbeam, dar acum conversațiile noastre s-au rarit) si cand ii iau lucrurile devine serios si se supara.Inainte nu făcea asa, ne distram, doar glumesc cu el.
Oare asta sa fie cauza? Eu sunt mai batausa si deseori ne batem in joaca.
Acum o saptamana am sărit in spatele lui pentru ca mi-a supărat prietena si am cazut amândoi.Colegii au inceput sa spuna ca îl plac.Mai spuneau ca l-as plăcea si cand vorbeam.
Eu nu vorbesc aproape deloc cu colegii fiind mai timida si nu stiu despre ce au discutat atunci.
Poate prietenii lui au vorbit cu el si l-au tachinat spunând ca il plac din moment ce acum e mai rece.
Nu stiu, e doar o presupunere.N-am auzit si vazut nimic.
Atractivă fizic nu prea sunt si ceilalti ma cam exclud pentru ca sunt mai ciudatica, nu sunt ca ei.Cel putin asa cred deoarece colegele mele vorbesc între ele si eu stau mereu pe margine.
Oare de asta ma evita? Nu vrea sa creadă ceilalți ca il plac sau el pe mine pentru felul meu de a fi?

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Ceva l-a suparat, e clar asta. Lasa lucrurile sa se aseze un timp pe urma poti sa-l intrebi ce s-a intamplat daca nu revine singur la starea de dinainte.

12 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Incerc sa-mi imaginez cum poti fi timida si batausa in acelasi timp.

| Violleta2022 a răspuns:

IN primul rand nu reiese de nicaieri ca ai fii mai timida, atata vreme cat spui ca esti batausa si sari baiatului in spate.
Probabil ca baiatul s-a suparat si refuza sa-ti mai dea atentie ca sa nu te mai starneasca sa sari pe el.
Nu, nu cred ca te place, tocmai pentru ac et-ai coimportat foarte urat cu el, sarindu-i in spate.
Asa ceva nu faci niciodata, cuiva pe acre-l placi, nu-l necajesti, nu-ti bati jos de el!
Imi pare rau, dar ti-ai distrus si ultima sansa sa te placa cineva, prin comportamentul urat pe care-l ai.

| Dan193 a răspuns (pentru Violleta2022):

Fara mila. *Finish her* https://www.thesouledstore.com/......1559-2.jpg

| Adyy5 explică (pentru Violleta2022):

Cand am spus ca l-as plăcea? N-am zis asta.Nu mi-ai vazut colegii, toti fac lucruri de genu asta.Sa nu mai zic de fete... laughing
Eu sunt cuminte pe langa ele deci acest raspuns nu are vreun sens.
I-am sărit în spate. Jumatate dintre colegele mele sar in spatele băieților zilnic.Si lui ii saream si ma cara cu usurinta, dar atunci l-am luat prin surprindere.Nu s-a supărat din cauza asta.Colegii începuseră sa spuna ca il plac (desi din nou, nu e adevarat)deci probabil din acest motiv s-a distanțat.N-ai avut de-aface cu adolescenții din ziua de azi, nu? Ca fara supărare dar vorbesti ca o femeie de varsta mijlocie.Ai peste 30-40 de ani, nu?
Daca nu ma însel cand erai in gimnazială copiii erau altfel.
Nu compara vremurile de atunci cu cele de acum.In liceu jumatate dintre copii sunt fumători.Pana acum 10-20 de ani nu cred ca lucrurile stăteau astfel.
Si...am un comportament foarte adecvat pentru o fata de varsta mea.Nu te cunosc dar in mod sigur esti mai prost crescuta decat mine si ai un caracter mai defect.De ce? Eu nu am avut niciodată nota scăzută la purtare,nu am avut niciodată probleme cu colegii in urma unor conflicte,nu am barfit/înjurat niciodata profesorii,nu am ridicat niciodată tonul la un profesor,nu am vorbit niciodată cu colegii in timpul orelor,nu m-am batut niciodată cu mâncare,nu am rănit niciodată vreun copil fizic,nu mi s-a facut vreodata observație de catre profesori pentru comportamentul meu.
Din clasa aia, dintre copiii aia care se bat cu hartie igienică si mâncare zilnic, care se înjură si se bat nu doar in joaca(cu pumni, cu picioare)care nu arata o urma de respect profesorilor, care nu au vreun interes in a realiza ceva eu sunt printre cei mai cuminți si educați.Deci da, la vârsta mea in comparatie cu tine tu esti cea cu un caracter de cct. Daca aveai varsta mea te-ai fi purtat ca...majoritatea fiind influențată de grup.Sigur asa ar fi fost deoarece 2-3 fete si 1 băiat dintre cei 30 de elevi au un comportament acceptabil printre care si eu.
Colegii se mai bat in joaca, e ceva normal.In fiecare pauză atât fetele si cat băieții fac asta.Eu o fac rareori in comparatie cu ei.Si cand o fac e prin impingere, nu dau cu pumnii sau cu picioarele.
Intrebari? laughing
Caracter urat...cica.Uita-te in oglindă la caracterul ala urat ce se ascunde in spatele fizicului tau si intoarce-te sa judeci fara a stii situația mai detaliat.
Nu stau la discutii cu cei ca tine, haypa.winking

| Adyy5 explică (pentru Dan193):

Ups,am facut-o eu deja.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Adyy5):

Comportament adecvat pentru o fata timida de doar 14 ani, sa sara in spatele baietilor?!
Wow... inseamna ca intr-adevar s-au schimbat timpurile teribil de mult.
Daca asta face o fata timida la scoala, ce naiba faci acasa, sau pe strad, calaresti baietii?

Nici nu-mi vine sa cred ochilor la ceea ce scrii aici... halal educatie mai primiti pe acasa!
Din pacate, ca vrei ori nu, ai postat intrebarea pe TPU, iar eu ca user am drepttul sa-ti raspund.
Dar cum esti fara bun simt, corect ca te supara ceea ce-ti spun.

Nu-i nimic fetita, de astea care se dau timide, dar se arunca pe baieti, am vazut si eu la vremea mea in scoala, doar ca, pe vremea aia le numeam "prastii" sau "curvistine", ca se tavaleau cu baietii in vazul tuturor, fara pic de jena sau rusine.
Iar tu, esti taman ca alea, doar ca esti prea prostuta, ca sa-ti dai seama, ca nu esti cu nimic diferita de cele care sunt disperate si sar pe baieti.

Eu spun sa lasi baietii si comportamentul golanesc si sa pui mana pe carte, ca de aia te trimit parintii la scoala!

| JustDespair a răspuns (pentru Violleta2022):

Crezi caci cu un ignore nu iti mai pot răspunde? Esti proasta daca credeai asta. laughing
Deci ca sa inteleg...Cand tatăl tau te ducea in spate asta il făcea pedofil si pe tine curwa? Wow,ce logică.De om prost.
Si eu avand ceva forta imi duc atât colegele cat si colegii in spate.
Pana la urma unora le place sa fie dusi in spate.
In general imi duc colegele,asta ma face lesbiana? De ce trebuie sa existe mereu aceste diferențe între fete si băieți? Daca o fata te duce in spate fiind si tu fata sau invers e ok,dar daca duci un baiat sau el pe tine esti curwa. Gândirea unui om încuiat.
Sunt mai educată ca tine din multe motive,n-am chef sa le enumăr ca unui om încuiat nu ii poți explica oricât ai incerca.

"Daca asta face o fata timida la scoala, ce naiba faci acasa, sau pe strad, calaresti baietii?"

Pe strada sunt serioasa,ma uit drept inainte si evit privitea baietilor iar cei care trec(in special tineri)se uita urat si ma intreaba de ce sunt supărată. Acasa fac teme si exercitii suplimentare la matematica si romana.
Am bun sunt fata de oamenii care merita si tu nu esti unul dintre ei.
"Nu-i nimic fetita, de astea care se dau timide, dar se arunca pe baieti, am vazut si eu la vremea mea in scoala, doar ca, pe vremea aia le numeam "prastii" sau "curvistine", ca se tavaleau cu baietii in vazul tuturor, fara pic de jena sau rusine.
Iar tu, esti taman ca alea, doar ca esti prea prostuta, ca sa-ti dai seama, ca nu esti cu nimic diferita de cele care sunt disperate si sar pe baieti."
Din nou, logica de om prost.O needucata, o încuiată, asta esti.
Inainte sa judeci ca proasta (stai, ca chiar esti)cere-mi sa-ti explic situația mai detaliat.
Nu am avut niciodată prieten.Au fost băieți care mi-au placut dar întotdeauna m-am concentrat mai mult asupra studiilor.
Ma gândeam sa nu-mi fac prieten pana la 17-18 ani.
In clasa in afara de mime si de o data baietoasa toate au avut prieten.Ti-am spus ca i-am sarit in spate acelui coleg pentru ca s-a luat de una dintre singurele mele prietene si am cazut.Secunda urmatoare ne-am ridicat.
Ce "parasuta" sunt, nu? laughing
Esti doar o încuiată, o persoana lipsita de principii ce interpretează totul gresit. Daca un baiat sau doi m-au dus de cateva ori în spate sunt o curwa desi sunt virgină si n-am avut prieten. laughing Esti doar incuiata, asta e problema.
Stai...comportament golanesc? laughing
Iar, logica de om prost.Nu am fost VREODATĂ in vreun anturaj,colegii ma evita deoarece nu sunt smechera ca ei,sunt mai diferita, adică nu fumez, nu înjur, nu barfesc, nu ies dupa o anumita oară din casa si invat.Si desi au incercat sa ma faca ca ei nu au reusit pentru ca am ales sa raman o fata cuminte. Ce comportament "golanesc", biata de mine. laughing
Sa citesc? rolling on the floor
Citesc 100-200 de pagini zilnic din placere, ador cititul, ma ajuta in viata de zi cu zi în luarea anumitor decizii.
Deci in continuare sunt curwa? Sunt doar fata de tine open mind.Sigur,in limitele bunului simt.
Fie ca ma duce o fata sau un baiat in spate sau invers mi-e indiferent.
Nu as avea de la vârsta asta o relație cu un băiat oricat de mult ar trebui sa mai fiu exclusă, chiar daca m-as simti atrasa de băiatul respectiv, atât de fizicul cat si de caracterul lui.
Data viitoare inainte sa mai jignesti si sa dai dovada de retardism mental cere sa-ti fie explicată situatia in detaliu si pe urma uita-te la tine.Incuiato. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru JustDespair):

Nu mai sta să dai explicații tuturor proştilor.Internetul colcăie de ei.Ai primit un comm mai urât pe nedrept? Treci şi tu cu vederea! Ceva prea personal nu e, oricum, venind de la un necunoscut de pe internet! Ai să stai să le dai explicații tuturor de acum încolo ce faci tu, cum, cu cine, când? Nu e treaba nimănui! Decât a ta. Ignoră, şi treci mai departe pentru că în viață vei da se multe astfel de guri sparte care-ți vor spune cum eşti tu de fapt doar ca să se bage şi ei în seamă. Penibil, dar sunt mulți astfel de inşi, nu ai ce le face.Tu ştii mai bine ce şi cum, iar asta e tot ce trebuie să te intereseze.

| anonim_4396 a răspuns (pentru JustDespair):

Asa face babuta alba. Cand da de greu baga repede ignore. Evident, nu inainte sa faca pe inteligenta. Doamne si cand te gandesti ca ea o sa iasa userul anului, e clar cat s/a dus naiba site/ul asta.

| Crackman a răspuns:

Oameni sunt rai mai ales la varsta frageda, este posibil ca el sa se fi sictirit de viata ( desi nu a dat de greuwinking p ) sau evita datorita glumelor proasta...

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Poate nu mai are chef de tine, ai facut ceva ce l-a enervat/ceva ce l-a facut sa isi schimbe parerea despre tine sau i s-a intamplat ceva si nu are chef de prostelile tale.

| ionutrusin a răspuns:

Poate te place, dar nu vrea sa recunoasca.