| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum procedati daca cineva va jigneste?

8 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Salut! Nu am cum sa ma cobor la un asemenea nivel si sa ii raspund, m-as abate de la evolutia mea spirituala.

| SilentRain a răspuns:

Ma ascund sub pat si plâng

| gemeni6226 a răspuns:

Dupa primul soc imi spun in sinea mea:asta nu are cei 7 ani de acasa si e pierderea lui, ei ca nu stie sa se comporte civilizat.Eu sunt mereu de parere ca cu vorba frumoasa si cu rabdarea ajungi mai departe in viata decat daca dai cu pumnii si jignesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Il lasi in pace. Nu te cobori la nivelul lui. Atunci te-ai asemana cu el in lipsa mintii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De obicei eu sunt aia care jignește.Raspund,dar intr-o maniera diplomata.

| smihai23 a răspuns:

Nu procedez în niciun fel. Încerc totuși să mă distanțez de persoana respectivă și o las în pace.

| Etro a răspuns:

Prima dată mă gândesc că mă jignește deoarece nu are cuvinte frumoase de spus. Orice om are un sentiment de furie care nu îl poate ține. Nu toată lumea e așa, dar unii în loc sa vorbească frumos, jignesc. Majoritatea sunt oameni ce nu au avut parte de afecțiune sau nu au avut parte de o educație corespunzătoare. Parerea mea