| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor!

Sunt Bogdan, am inaltimea 1.82m si greutate 73 KG si 12 ani jumate, fac sport cam de 2 luni (bicepsi, tricepsi, spate, fese, abdomen) si sunt foarte bine facut dar am o problema, cand fac 10 flotari ma fortez ca sa pot face flotari, in momentul in care fac a 5 a flotare ma dor mainile si putin spatele, unii zic ca nu pot face mai mult de 10 flotari deoarece sunt prea greu si inalt, dar forta am deoarece la jocul ala de e un pumn cu o manusa de box in unele magazine de gaming pe nume KickBox sau ceva de genu am dat 557.(problema 1).

(problema 2).

Cand fac 7-8 abdomene ma doare ceafa, gatul si spatele.
Ce sa fac? NU ZICETI NIMIC DE DOCTOR straight face

2 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Decat sa te tii de tot felul de prostii,mai bine te duci la o echipa de handbal sau baschet.cel putin, acolo, antrenorul stie cum sa ''te lucreze'' pentru a-ti dezvolta in mod corect musculatura.e pacat sa nu profiti de calitatile pe care ti le-a dat mama natura.

| CSXmihai a răspuns:

Te doare deoarece la Sala de forta nu faci exercitiile corecte si corpul tau nu e oobisnuit sa faca efort.
Daca faci exercitiile ca sa zici ca te duci la sala mai bine nu te mai duci.
Incearca sa faci exercitiile corecte la sala si dupa o sa reusesti sa faci flotari multe.