| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Am 12 ani si 1.83 si acum 3-4 zile am facut Flotari toata ziua in diferite moduri, 2 maini, pumni, 1 picior, 1 mana etc cate 15-25
si acum nu pot face o flotare deoarece ma simt plictisit, ma dor mainile, nu pot fugi calumea etc ma simt naspa stau doar in pat si la pc... si nu am mai facut sport abdomene/fese/muschi/spate deoarece ma simt plictisit si amortit cand ma misc asa zici ca-s putredlaughing
ce SA FAK?straight face

Răspuns Câştigător
| aBduLah a răspuns:

Deci, fac sport de 4 ani si stiu cum e mai ales acum cu craciunul. Iti recomanda sa o iei mai incet maxim 5 serii a care 10 - 15 din exercitiile care le faci si iti sugerez sati cumperi niste "multiminerale" contin multe vitamine nu sunt scumpe... aceste vitamine se i-au dupa ce termini antrenamentul. Te vei simti mai bine! Funda big grin?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acum nu mai pot face doar 10, deoarece ma obosesc prea tare... altceva? si da, am 12 ani si 1.83mwinking

| βʋϰβʋииʏ a răspuns:

1.83 m la 12 ani? WTF?
Am 16 si am 1.65!
Oare la 18 cat vei avea?!

| Byencutzyk a răspuns:

Buna!
Ce sa-ti fac? E vina ta, daca asta a fost prima data cand te-ai apucat de " antrenamente" trebuia sa o iei usurel nu sa incepi cu toate toata ziua ai amortit ai facut febra musculara. Uite incearca sa mai faci abdomene sa spunem 10-15 si atat ca sa-ti obisnuiesti corpul chiar daca te doare rezista asa se va obisnui corpul tau. Dar incearca sa numai faci totul intr-o singura zi ca vezi doar ce patesti.
O zi minunata sa ai!

| anonim_4396 explică (pentru Byencutzyk):

Eu faceam de obicei asa dar de data asta m-am plictisit si am facut la greu

| joe2011 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti intr-o perioada de stagnare si toti sportivii trec la un moment-dat prin ea,sau poate fii si supraantrenament. Poti trece de o perioada de stagnare alternand perioada de masa cu cea de fibrare(eu am folosit keto),faci o luna masa si o luna fibrare, asta mi-a dat rezultate fff bune, nici nu ma steptam.

| CobrAss a răspuns:

Salut! ai luat-o cam repede si ai facut si cam multe. poate ai facut vreo febra musculara ceva de la atatea flotari.nu trebuie sa faci asa multe in prima zi.fa'ti un program si evoluezi pe zi ce trece...azi faci 10 peste o saptamana 15 ceva de genu...o sa ti se obisnuiasca muschii daca faci asa multe si nu prea o sa mai lucreze.mai bine faci putine, dar corectebig grin.Bafta in continuare