| anonim_4396 a întrebat:

Va este dor de bunicii vostri (pentru cei care si-au pierdut bunicii sau sunt grav bolnavi fara sanse de a se insanatosi)? Mie imi este foarte dor de bunica care m-a ingrijit si crescut de mic. E bolnava de Alzheimer, in ultima faza. De cate ori pot, merg si o vizitez, dar stiu cu durere ca ea nu mai stie cine sunt/suntem. Ce vremuri... candva avea ea grija de noi, acum suntem datori sa avem si noi grija de ea. Imi e dor de foc, cateodata imi vine sa plang. Azi-maine bunica mea nu va mai fi. Cateodata, de cele mai multe ori, viata nu este dreapta. De cand a fost diagnosticata cu aceasta boala criminala, mi-am pierdut bunica. sad Aveam multe de vorbit cu ea, am regrete, dar aceasta vor ramane pe veci. Cateodata sunt furios, imi vine sa ma revolt, dar stiu ca totul e in zadar, nimic nu va schimba. De ce? De ce se intampla astea? Nu a facut nici un rau in aceasta viata, nu a ucis nici macar o musca, a fost o femeie ca painea lui Dumnezeu, credincioasa.
Pentru cei care mai aveti bunici sanatosi, bunici care v-au crescut si ingrijit, RESPECTATI-I si BUCURATI-VA de ei, deoarece nu se stie cand va veni ziua si ceasul cand ei... nu vor mai fi printre noi.

7 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Suntem datori cu o moarte, am trecut si eu prin acest lucru,, de dor al bunicului, doar ca bunicul suferea de cancer, a fost depistat in faza terminala si aia a fost/
Bunicul avea grija de mine,, ma ducea peste tot unde ii ziceam, ma ingrijea si ma iubea enorm, sentimentul era reciproc! Boala e cea mai parsiva etapa a vietii, te omoara parsiveste fara ca tu sa te aperi si sa nu ai cum riposta!

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

sad

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Viata-i incredibil de h.a.n.d.i.c.ap.a.t.a!

| T0T a răspuns:

Adevărul e că bolile de natură psihică la un asemenea nivel sunt printre cele mai urâte genuri de boli. Mai bine mori decât să continui o viață în felul ăsta și dacă e să pățesc ceva de genul sper să fie legalizată și aici eutanasia umană.

| Alexandra4500 a răspuns:

O sa uiti de ei! Viata merge inainte! Nemiloasa si dura!

| anonim_4396 explică (pentru Alexandra4500):

Niciodata nu ii voi uita, cat voi trai, sa fi sigura! Cum poti sa uiti bunicii care te-au crescut si ingrijit de mic? Dupa parinti, bunicii sunt pe locul doi ca importanta in viata cuiva, care te-au ingrijit. Tu asa usor ii poti uita, sterge din minte?

| Alexandra4500 a răspuns (pentru anonim_4396):

M ai inteles gresit. Vrei sau nu, vei uita! In fine, o zi faina!