| anonim_4396 a întrebat:

Salut!
Vorbeam ieri cu cineva despre "oameni". La un moment dat eu i-am spus acelei persoane că eu văd oamenii ca pe niște bucăți de carne, inclusiv si pe mine. Persoana aia s-a ofensat foarte tare auzind asta.
E o problemă la mine că văd lumea așa sau persoana aia nu era pregătită sa auda asa ceva?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, problema era la bucata ta de carne.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Si cam ce importanta zici tu ca avea discutia voastra, cu tot cu parerea ta si ofensarea celeilalte persoane?
Ati pierdut timpul amandoi, ai pierdut timpul scriind despre cum ai pierdut timpul trecut deja, ne-ai provocat si pe noi sa pierdem timp citind si raspunzand aici.
Incearca sa-ti dirijezi timpul spre activitati constructive, nu discutii esuate.
Daca intr-adevar vedeai oamenii ca pe bucati de carne, nu te mai intrebai de ce a reactionat negativ cealalta bucata de carne cu care bucata ta de carne pierdea timpul vorbind.

| minrest a răspuns:

Femeia este carne, cadavru, un secret; / Asa gandeste-un caine, un preot, un poet.

| J0B0MAT a răspuns:

Nu e problemă la nimeni. Fiecare are dreptul să gândească orice. Și de asemenea, fiecare are dreptul să se ofenseze de la orice.