| anonim_4396 a întrebat:

Salut, vreau sa ma angajez, as putea sa lucrez într-un depozit de materiale de construcții sau ucenic într-un service auto, dar nu sunt hotărât unde sa ma duc, unde ar fi mai bine?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

In general service, pentru ca "poti fura experienta" iar asta o sa te ajute pe viitor.
Masinile se strica si o sa se tot strice, daca stii sa repari cate ceva, ai un ciubuc in buzunar.
Se strica masina unui prieten, poate e ceva banal, daca tu stii sa remediezi defectiunea, te-ai scos.
Nu e chiar mare filozofie cu masinile, in general trebuie sa ai doar rabdare si sa fii atent.
Deci, fiind ucenic, inveti sa faci cate ceva, si prin urmare mai ai sansa sa faci cate un ciubuc.
De bine de rau, poate asa vei ajunge si mecanic.
Dar daca mergi intr-un depozit, nu prea inveti mare lucru, sanse la "ciubuc" nu sunt, sanse sa-ti faci o cariera independenta din asta, tot nu sunt.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intr-un service auto este mult mai bine, macar inveti meserie.

| Freya1 a răspuns:

Servisul clar.Nu o sa iei cine sti ce bani ca ajutor dar dupa ce inveti iei bani frumosi ca si mecanic.

| WaterDrop a răspuns:

Daca vrei neaparat sa alegi intre cele doua, alege service auto, pentru ca exista sansa sa mai scoti si cate un "bacsis".