| DazaiSan a întrebat:

Am nevoie imediat de ajutor, astăzi din greșeală am lovit-o pe colega mea peste ureche iar aceasta acuza ca o doare, întrebarea mea este : dacă părinții ei apelează la poliție, ce sancțiuni pot primi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scenariul asta se poate repeta oricand. In viata dam de multe ocazii cand o persoana de sex feminin, abuzeaza de bunul simt, nu intelege prin vorba, sau chiar ridica ea mana la tine (neveste etc) Si atunci tu ca baiat ce trebuie sa faci? sa-i raspunzi pe acelasi ton, numai o intrigi sa se certe mai mult. Daca ridici mana la ea. iar nu e bine din cauza normelor societatii...
Sa bagi divortul?

4 răspunsuri:
| Edw08 a răspuns:

Esti prea speriat băiete. Unu : nu mai da in fete. Asta cu greșeala e tertip. Nu o sa se ducă la poliție dacă nu a fost o bătaie sau ceva intenționat. Nu primesti mare lucru pana la 14 ani. Doar ai tai pot fi Trași la răspundere

| DazaiSan explică (pentru Edw08):

Am 17 ani ai chiar a fost o greșeală, au fost mulți colegi acolo și au văzut

| anonim_4396 a răspuns (pentru Edw08):

Scenariul asta se poate repeta oricand. In viata dam de multe ocazii cand o persoana de sex feminin, abuzeaza de bunul simt, nu intelege prin vorba, sau chiar ridica ea mana la tine (neveste etc) Si atunci tu ca baiat ce trebuie sa faci? sa-i raspunzi pe acelasi ton, numai o intrigi sa se certe mai mult. Daca ridici mana la ea. iar nu e bine din cauza normelor societatii...
Sa bagi divortul?

| Andreeush a răspuns:

Nu este un motiv întemeiat să intervină poliția.
A fost un accident.

| DazaiSan explică (pentru Andreeush):

As vrea sa înțeleagă și mama ei