| DracuIa a întrebat:

Visele din timpul somnului va influenteaza starea din timpul zilei?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu au treaba cu realitatea.

| AnemonaP a răspuns:

Nu

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Au fost cazuri de vise care mi-au schimbat viața în mod dramatic, la termen lung, dacă le-am urmărit tematica în timpul zilei.

| sadrian46 a răspuns (pentru sadrian46):

Au fost cazuri de vise care mi-au schimbat viața în mod dramatic, la termen lung, dacă le-am urmărit tematica în timpul zilei.
De ce s-a întâmplat asta?
Ce se întâmplă cu noi în timpul visului? Percepem acel videoclip ca fiind un fragment de viață reală, reală în sensul că nu putem face diferența între vis și starea de veghe. Cum trăim, cum experimentăm realitatea în stare de veghe, dar la fele și în starea de vis? Prin emoții, e-moții, adică reacții ale noastre care ne pun în motus, în mișcare, ca să executăm acțiuni necesare vieții. Un vis poate fi fantastic, SF. Dar când un vis. o serie de vise mi-a comunicat ceva ce mi s-a părut esențial referitor la viața mea și a celor apropiați mie, asta m-a făcut ca la lumina zilei, în zilele ce au urmat să fac conexiuni cu evenimente din timpul zilei, și să le dau curs, să particip la ele, să le modific prin decizia mea.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Doar la micul dejun 5 minute cand povestesc ce imi mai amintesc. In rest nu (:

| SilentRain a răspuns:

Nu toate, doar unele pe care mi-le amintesc și au o încărcătură emoțională pentru mine

| Lukasssz a răspuns:

Nu

Răspuns utilizator avertizat
| CIaudiu a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alea mai intense și lucide da, celelalte nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.tiparul gândirii influențează starea nu un VIS.

| StefanIlAreMare a răspuns:

Nu