| criss8585 a întrebat:

Salutare. In 2015 am terminat liceul la profilul real specializarea mate-info. Bacul la matematica nu l-am promovat deoarece niciodata nu am fost bun la matematică orisicat as face exercitii. Mama a fost influentata de cineva sa ma dea la acest profil si nu m-am putut impotrivi deloc! Mereu o invinovatesc pe mama pentru asta! Nu e vina mea ca nu-mi place matematica! Cum sa iau bacu dar fara sa mai dau la matematica? Nu mai vreau sa aud de matematica vreodata...

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu il mai dai/iei sau iei si inveti. Nu trebuie sa iti placa, trebuie sa inveti doar de un 5 acolo...

| criss8585 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu mi-a placut niciodata sa invat la matematica din pacate! sad

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru criss8585):

Te cred, nici pe mine nu m-a atras in mod deosebit matematica de liceu. Bine, matricile mergeau, insa analiza si mizeria aia de trigonometrie... sinistre!