| Rauluuu a întrebat:

Salutare. Am dat examenul ca toata lumea si am picat la profilul Real, la mate-info. Se face matematica M1 cea mai grea din cate am inteles. Imi puteti raspunde la niste intrebari? 1. Niste exercitii rezolvate? 2. Dupa cat timp as putea sa ma transfer? 3. O pagina cu niste exercitii ceva orice. Ca ai mei ma dispera cu chestia asta. 4. Cum as putea sa ma transfer la alt profil, adica il scoate pe unu mai slab sau nu inteleg. Scuzati categoria

1 răspuns:
| MotanAndrei a răspuns:

E foarte greu la mate-info. O verisoara de'a mea a terminat mate-info.Acum e la facultatea de mate-info de la Brasov.Si ea una i'a fost greu, ca avea mai putin timp liber si mult timp de invatat. Multe formule, multe teme etc. Nu o sa mai ai timp pentru tine. Pe mate-info se face mai multa matematica intensa.
Si vei fii obligata sa inveti un caiet de formule pe an. Ca alfel treci greu la mate, o sa ai cate 7-8 note pe semestru la mate+ teza. Si de transferat te poti transfera oricand. Cu conditia sa fie ori in vacanta mare, ori in vacanta intre semestre. + Nu dai diferente ca nu esti clasa a10-a. :)
Mai jos un link cu exerciti:
http://ebookbrowsee.net/......d332054585
Funda?