| FlorinBboy a întrebat:

Salutare lume. Am o dilema. Daca spun la o fata "esti frumoasa, iar ea imi raspunde, multumesc! Eu sa raspund inapoi "cu drag, cu placere"?! sau daca urez" la multi ani! si raspunde cu "multumesc!" e ok sa raspunzi din nou " cu drag, cu placere!"?

Răspuns Câştigător
| Dorotheea21 a răspuns:

La complimente este ok sa spui ceva dar la urari nu cred ca se poate raspunde mai mult decat cu 'Multumesc'.
Poate ma insel, dar mie nu imi suna romaneste; 'La multi ani' sau 'Drum bun' - 'Multumesc' - 'Cu placere'.

1 răspuns:
| ancaval a răspuns:

Spune ce simți!

Ce mai contează detaliile? Măi... ăsta sunt, asta simt să zic și gata.