| Ferii a întrebat:

Salutare...
M-am indragositit maxim de o fata din clasa mea..incontinuu ma gandesc la ea, problema este ca imi este rusine sa ii zic si imi este si teama sa ii spun sa nu cumva sa ma barfeasca pentru ca ma cunosc multi din scoala...ce sa fac?
Ea incontiniu sare pe mine ( in unele zile) dar cam toti baietii mai frumosi de la mine din clasa au iubita si poate si de asta sau doar pentru ca se amuza. Eu am 1.77m si ea are 1.57 si este atat de draguta..nu stiu ce sa fac, ajutati-ma.

Răspuns Apreciat de Editori
| Furnicuta000 a răspuns:

Nu ii spune, e o greseala sa te duci la ea si sa ii spui "te plac". O pui in dificultate, o iei prin surprindere.
Daca vrei sa fii cu ea pur si simplu baga-te in vorba cu ea, stai pe langa ea, fa glume, ofera-te sa o conduci acasa, invit-o undeva gen "ai vazut ce film a aparut, vrei sa mergem intr-o zi?", ia-o de mana, fa chestii de genul si o sa isi dea seama singura ca o placi.
De obicei baietii care sar din prima cu marturisiri nu o sfarsesc binewinking

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii spui ce simti, fara rusine sau alte chestii. Iti va parea rau mai tarziu ca nu ai facut un pas spre a fi impreuna. Iubirea trebuie exprimata, prin fapte si prin cuvinte. Sunteti inca mici si lucrurile se iau de multe ori in joaca, nu ai ce pierde daca iti exprimi sentimentele. Cauta sa fiti intre patru ochi, numai voi doi si vezi ce zice.