| cristina271 a întrebat:

Am fost contactata de o agentie de recrutare sa plec in Anglia si am dat 3 interviuri, le-am luat si acum trebuie sa plec.Treaba este ca nu prea stiu ce sa fac.Imi este frica sa nu fie vreo teapa.Nu mi s-a cerut nici un ban dar teama exista.Ma poate ajuta cineva cu un raspuns daca a fost plecat in aceleasi conditii si cum a procedat?

8 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Cauta si vezi daca este agreata de ANOFM.

| cristina271 explică (pentru a1doru):

Exista un site cu aceste informatii sau cum pot afla?

| a1doru a răspuns (pentru cristina271):

Intra pe situl ANOFM

| cristina271 explică (pentru a1doru):

Pe ANOFM nu am gasit nici o lista cu firme sau sa caut vreo una dar am ferificat firma la care urmeaza sa lucrez pe Web Check si corespund toate datele insa am vrut sa caut si firma de recrutare din Anglia si nu o gasesc ...nu stiu ce sa cred

| Anonimul230 a răspuns:

Ce firma este?

| cristina271 explică (pentru Anonimul230):

Se numeste head-hunting si este din Brasov.am cautat pe net ceva despre ea si nu am gasit mare lucru.

| cristina271 explică (pentru Anonimul230):

Se numeste head-hunting si este din Brasov.Am cautat cate ceva despre ea pe net dar nu am gasit mare lucru.

| cristina271 explică:

Am intrat pe site-ul ONRC si am verificat agentia de recrutare respectiva(head-hunting) si exista, este activa conform ANAF(23.10.2011) si nu are obligatii restante la buget.Dar in 21.03. 2011 a avut un dosar de dizolvare a societatii in care ONRC a fost reclamantul dar pe 10.05. 2011 procesul s-a incheiat cu renuntarea la judecata actiunii.In concluzie pot avea incredere in aceasta firma? Promit funda pentru cel mai bun raspuns!