| ValiPatrascu800 a întrebat:

Salutare TPU imi puteti spune o cale cum sa o fac pe diriginta sa nu o sune pe mama mea?

8 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Vorbeste cu ea inainte, cere-ti scuze, incearca sa o convingi ca ai inteles unde ai gresit (daca despre asta este vorba) si nu se va mai intampla. Poate va considera ca nu mai e nevoie sa o sune pe mama ta.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca exista metoda prin care poti sa o opresti pe diriginta sa-ti sune parintii. daca nu raspudne maica-ta, va raspudne taica-tu si atunci este si mai rau.

Cat priveste ideea cu blocatul numarului dirigintei... pe telefonul mamei, este nasol rau, ca diriginta se va deplasa acasa la parinti si atunci, chiar este foarte rau.

| Violleta2022 a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa-i spui mame ce prostie ai facut al scoala si ca o va suna diriginta. Pregateste-o sufleteste, ca sa ajungi acasa si sa-ti sparga toata bucataria in cap.

| Lioana a răspuns:

Las-o sa sune! O greseala ascunsa de parinti te afunda si mai mult in groapa greselilor. Parintii prin mustrarile lor te ajuta chiar daca acum nu-ti dai seama de asta. Mai bine gandeste-te cum sa o impaci pe mama ta. E mai usor.

| xerxes1 a răspuns:

Blocheaza-i numarul in telefonul mamei tale.

| Lioana a răspuns (pentru xerxes1):

Presupunand ca chiar ar putea face asta, daca ii blocheaza numarul dirigintei, ea isi va da seama de asta si va suna de pe alt numar iar fapta lui va fi si mai grava.

| AnoAnonima0 a răspuns:

Îi dai telefonul pe silențios sa nu audă mama ta când sună sau pur și simplu îți asumi greseala.

| Maria52G a răspuns:

Spune-i dirigintei ca mama e la serviciu si nu va avea timp sa vb cu ea. rolling on the floor))