| qnowwul1 a întrebat:

Salutare TPU, intampin o oarecare problema la scoala, unde, sunt prins in ceva singur, neavand cui macar sa-i cer sfaturi. Mereu am fost demoralizat de colegii mei deoarece, din punct de vedere financiar si din punctul de vedere al studiilor, parintii mei, au fost mai presus decat multi din scoala, toata lumea credea ca sunt bogat, ca dau mita la profesori deoarece am avut cele mai mari medii in ultimii 2 ani de scoala, desi in mare parte, chiar sunt o persoana modesta si niciodata nu am dat acest inteles, totusi, mereu a aparut gelozia intre mine si majoritatea persoanelor din scoala mea, ajungand rapid ca veste prin alte clase, ca fiind o persoana bogata si aroganta, desi chiar nu era asa.

De ieri, am aflat ca o persoana din a VIII-a, vrea sa ma bata, luni, la scoala. Nu am idee, nu am inteles si probabil nici nu voi intelege de ce, nu stiu ce sa fac, sunt prins intre 4 pereti, nu se poate baga nimeni pentru mine. Profesorii nu se pot implica, avand cea mai departata clasa de cancelarie, chiar ei zicand ca profesorii pe langa clasa mea nu au o obligatie sa stea de serviciu. (Clasa mea este un container la moment, in spatele celor 2 corpuri scolare.) Rezultand, ca, bataia este singura solutie in acest caz, dar nu stiu ce sa fac, este mai mare ca mine, mai inalt iar eu nu sunt tocmai cea mai in forma persoana pentru bataie, chiar am o problema in legatura cu bataile, nu neaparat ca sunt intimidat, dar nu inteleg de ce imi vine sa plang, la momentul de intensitate din bataie, de la emotii sau ceva de genul, nu am inteles niciodata, la batai nu am plans nici de nervi, nici de durere, doar, simplu, nu inteleg de ce si chiar mi-as dori sa rezolv aceasta problema.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca la război, bătaia să fie ultima ta soluție. Anunță pe profesori din timp.

| MaryMaria333 a răspuns:

Din păcate in generația asta nu prea se mai baga nimeni sa te apere... să se puna in locul tau nu ii interesează dar de râs știe toată lumea să râdă. Tu nu te arăta că ți frică deloc! Cu pușlamale d'astea îți pui mintea? Pe bune? Or fi zis'o și ei numa ca să îți faca în ciudă și sa te sperie.
Dacă chiar ii pe bune in secunda 2 ii torni la direcțiune sau în cel mai rău caz la poliție și îi potolesc ei.