| Doarunaltutilizator a întrebat:

Salutare TPU-tisti.
Stiti ca de obicei iubitul isi cere iubita in casatorie,ei bine ce ar fi daca iubita si-ar cere in casatorie iubitul,stiti la ce ma refer adica ea sa stea in genunchi cu inelul in mana si sa-si ceara iubitul de sot, ce parere ati avea de asta? asta chiar ar fi posibil? s-au mai intamplat astfel de situatii(ma indoiesc de asta)?

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Da, eu am o prietena care si-a cerut ea iubitul in casatorie. Dar aveau o relatie frumoasa, erau impreuna de vreo doi ani, se iubeau mult, se respectau reciproc si, la un moment dat, ea a simtit nevoia acestui pas, asa ca a dresat ea cererea. Dar fara inel si stat in genunchi (de altfel, nici toti barbatii nu mai fac asa cererile in casatorie, difera preferintele fiecaruia), ci doar I-a pus intrebarea magica: "Vrei sa fii sotul meu?" si, in loc de inel, I-a oferit un ceas de mana superb. Stiu ca imi spunea prietena mea ca ambii au avut mari emotii, ca iubitul ei a lacrimat, iar ea a plans de-a binelea si ca el a acceptat imediat si ca nu s-a simtit in niciun caz demasculinizat. Fiind un barbat foarte inteligent si cu o minte deschisa, el a stiut sa aprecieze frumusetea unui gest, intr-o relatie de iubire reciproca, in care ambii pot initia momente romantice, nu e doar "datoria" barbatului sa-si surprinda pozitiv partenera.
A urmat acestei cereri in casatorie o nunta superba si o luna de miere la Paris.
Au trecut 8-9 ani de atunci si sunt in continuare impreuna, casatoriti si fericiti, si au dpua fetite superbe, una de 5 anisori, una de 3.
Deci, da, sunt si femei care-si cer iubitii in casatorie si barbate care accepta cererile in casatorie adresate de catre iubitele lor.

| Doarunaltutilizator explică (pentru Cameliapantiru):

Mi-a placut raspunsul tau.

| Cameliapantiru a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Ma bucur!
O seara faina iti doresc!

| Doarunaltutilizator explică (pentru Cameliapantiru):

Multumesc mult, si tu sa ai o seara buna.

24 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Iar ai impresia că ai descoperit apa caldă?

| Klepto a răspuns:

Nu prea sunt eu cu "barbatii trebuie sa se comporte x, femeile trebuie sa se comporte y", dar mi se pare penibil.
Imi imaginez scenariul asta si aud o lama castrand virtual barbatul.
"Poate" sunt eu mai tembel.
Pentru ca sunt mai "special" eu m-am gandit asa, daca o sa mai fie o don'soara care imi starneste materia cenusie in halul ala si imi da iar lumea peste cap (eu cred ca niciodata nu o sa se mai intample si chiar sper asta), o sa fac asa. La primele intalniri o sa ii cer elasticul de par. O sa-i se para extrem de ciudat oricum. Dupa ce ajung in stadiul de "pe asta o inmatriculez pe mine", o sa ii fac un inel in forma elasticului impletit in 2 pus pe inelar. Cand o sa-i fie lumea mai draga, o scot unde ne-am intalnit prima data si ii trantesc fix elasticul pe inelar pe post de cadou. Daca nu se prinde pe loc, scot inelul, imi cer scuze si poc, ii dau cu firma-n cap.
Daca nu ii pica instalatia si plombele atunci, nu stiu ce ar mai surprinde-o.
Copyright pe ineptia asta de mai sus, la cat de tembele ii, chiar ar putea sa fie ceva de capul ei.
Iar am deraiat, dar prefer sa fac eu gestul, sunt fixat sa las lumea cu gura cascata.
Situatii sunt absolut sigur, femei care vroiau sa-l prinda cu arcanul pe armasarul care dupa 6-7-8 etc ani tot nu facut pasul.

| AFR81 a răspuns:

Au mai existat femei, chiar multe, care si-au cerut ele barbatii de soti, insa, sincer, nu am vazut niciuna sa se puna in genunchi si sa-i ofere verigheta barbatului. Mi s-ar parea penibil.

| Doarunaltutilizator explică (pentru AFR81):

De acord cu tine.

| Doarunaltutilizator explică (pentru AFR81):

Dar daca presupusa persoana isi doreste acest lucru cine suntem noi sa o judecam? pana la urma traim in secolul 21.

| AFR81 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

E clar ca nu avem dreptul sa o judecam, cinste ei daca are curajul sa faca gestul asta, insa o parere spusa intre prieteni despre respectiva este permisa.

| Doarunaltutilizator explică (pentru AFR81):

Adevarat.

| RAY a răspuns:

Pai barbatul e jucaria femei cum sa se puna aia in genunchi? barbatul e provider ea ofera sex, fiecare de ce nevoie are, vrei draga sa-si imparti vaginul tau doar cu mine? da draga vreau, dar tu vrei sa muncesti pentru mine si sa cresti copii altora?

| Doarunaltutilizator explică (pentru RAY):

Bine nu chiar in genunchi dar asa am mai vazut eu la televizor,acum nu cred ca se mai practica asta dar cererea cu un inel se face, si in plus daca ea simte asta, isi doreste cu adevarat sa o faca ce ar impiedica-o?
Sunt de acord cu tine, femeile trebuie sa fie tratate egal si cu respect si sa nu fie jucaria nimanui, mai ales a barbatului.

| RAY a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Tu ai impresia ca aia il iubeste pe ala? vrajeala totul e sex =banii un fel de prostitutie legala

| Doarunaltutilizator explică (pentru RAY):

Cred ca ai vrea sa citesti ce este aici, stiu ca mult, nu te oblig.
http://www.tpu.ro/......ina-3.html

| RAY a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Eu nu am ce citi eu asta vad, obserb, observ numa obiecte sexuale si sclavi vaginali atat, ce iubire e? ca ala vrea sex si aia banii lui sau s-a cu el din plictiseala

| neutrino a răspuns:

Este adevarat ca exista si exceptii, dar daca o fata ar face asa ceva, sansele ei de a se marita cu acel baiat scad considerabil.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Imi place intrebarea happy

| RainmakerX a răspuns:

Se poate... in carti, seriale, filme si anime-uri laughing

Ce parere sa am?
Unii se chinuie sa iasa din friendzone... daramite sa li se intample asta =]]]

Cred ca sunt sanse mai mari sa castig 10000$ la pariuri decat sa se intample asa ceva *si nu joc la pariuri*

| R0R0 a răspuns:

Da. Exista un film.

| Doarunaltutilizator explică (pentru R0R0):

Si cum s-a terminat totul?

| R0R0 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Filmul se numeste " Vrei sa te insori cu mine " (2009) (joaca Sandra Bullock si Ryan Reynolds). Filmul s-a terminat cu cei 2 indragostindu-se.

| Doarunaltutilizator explică (pentru R0R0):

Aha,mersi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing Poate o sa il treaca pragul ea, in brate.
Dupa o sa se fure mirele, etc rolling on the floor

| LostInPark a răspuns:

Daca s-ar intampla asa as fi ceva de genu' https://www.youtube.com/watch?v=ZHzHHb9SNrQ