| John88 a întrebat:

Salutare tuturor. Am si eu un laptop Toshiba C 650 1c5 si dupa ce l-am dus ca sa-l curat de praf, au inceput problemele. Dupa 4, 5 ore de lucru, uneori poate si mai devreme, incepe sa incetineasca. Cind misc cursorul pe ecran se misca cu intreruperi ori daca pornesc un video sau audio vorbeste tot cu intreruperi. Daca ii fac un restart isi revine. Care sa fie cauza oare? Ajutati-ma va rog mult. Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| Bunicul62 a răspuns:

Vezi temperaturile in el cu ceva programe.si baga hdd tune pro il gasesti free 15 zile Mai precis ce au facut cind a fost curatat? Daca este firma peste ei calare poate au pus niste gioarse de memorii. poate au lucrat neatent si u stricat ceva ca in laptop nu se baga aspiratorul de praf cascnic.Banuiesc ca el se incalzeste si incepe sa mearga aiurea. Poti sa ii mai aplici o solutie cumperi o masuta speciala de laptop alimentata ca mobilul din priza nu din USB tot pe okazii dai de ea si este ieftina si o pui sub laptop.Masuta este cu vent si il raceste suplimentar prin gaurile de sub el Tu cred ca ai probleme cu racirea si cred ca au facut aia ceva dracii in el.Prog de verificat temp, Task manag si vezi ce resurse consuma. Mers inapoi la circotasi

2 răspunsuri:
| Bunicul62 a răspuns:

Baga si tu programe de masurat temp si baga "hd tune pro " puteai sa dai un task manag si vezi ce toaca resursele.In mod normal dupa curatenie nu ar avea motive sa mearga lent. Vezi sa nu mearga la greu in task M dumprep.exe =erori mari si consuma resurse la greu.

| John88 explică (pentru Bunicul62):

Ms mult, am sa incerc. Dar uite ca dupa ce i-am reinstalat windows exact aceeasi problema.

| Bunicul62 a răspuns (pentru John88):

Vezi temperaturile in el cu ceva programe.si baga hdd tune pro il gasesti free 15 zile Mai precis ce au facut cind a fost curatat? Daca este firma peste ei calare poate au pus niste gioarse de memorii. poate au lucrat neatent si u stricat ceva ca in laptop nu se baga aspiratorul de praf cascnic.Banuiesc ca el se incalzeste si incepe sa mearga aiurea. Poti sa ii mai aplici o solutie cumperi o masuta speciala de laptop alimentata ca mobilul din priza nu din USB tot pe okazii dai de ea si este ieftina si o pui sub laptop.Masuta este cu vent si il raceste suplimentar prin gaurile de sub el Tu cred ca ai probleme cu racirea si cred ca au facut aia ceva dracii in el.Prog de verificat temp, Task manag si vezi ce resurse consuma. Mers inapoi la circotasi