| anonim_4396 a întrebat:

Se vorbeste mult despre sexul oral, pro sau contra?

Răspuns Câştigător
| madutza_ubytzik a răspuns:

Eu una sunt contra deoarece mi se pare chiar scarbos! Sa ma scuze cei care il practica insa asta estye parerea mea! ByE ByE

24 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Poate nu sunt in trend, cum se spune, insa eu tot mai cred ca natura ne-a lasat fiecare organ cu rostul lui. Asadar, indraznesc sa afirm ca tot ceea ce presupune intrebuintarea nefireasca a unuia este perversiune.Numai bine.

| Vizitiul a răspuns:

Contra, sunt de parere ca gura e pentru sarutat!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Depinde de ce vor cei doi parteneri, daca asta isi doresc, totul e ok.

lolita
| lolita a răspuns:

Contra, raporturile sexuale trebuie sa aiba loc doar pentru a procrea.
acum serios, observ ca doar cei care nu au o rerltie stabila sau care sunt minori, virgini etc au zis ca sunt contra. fiecare cu parerea lui dar eu intotdeauna am zis ca sexul este o arta nu doar o dorinta carnala. cand ma ganadesc la sex oral imi vine in minte imaginea sotului meu nu imaginea unui necunoascut oricat ar fi el de frumos, spalat etc. nu as faceo cu un necunoascut, dar cu el da deoarece vrem ca amandoi sa fim satisfacuti nu in timp sa ne cautam alti parteneri din dorinta de a fi impliniti sexual.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Contra

| costymaximus a răspuns:

Sexul oral nu trebuie privit ca un tel anume, trebuie ajuns la sex oral de comun acord a celor doi parteneri, trebuie privit ca pe o placere, ca pe un ingredient care il adaugi in mancare ca s-o faci mai gustoasa, nu ca pe ceva scarbos.Fiecare trebuie sa fie stapan pe corpul sau si sa faca ce-i place pina la urma.

| daniDeeDee a răspuns:

Pro de 10x.tongue

| lostcontrol12 a răspuns:

Pro

| dyddyyyx18 a răspuns:

Contra! Mi se pare scarbos! :-&
Tu?

| catthshshshs a răspuns:

Depinde de fiecare, nici pro nici contrawinking

| andreea7520 a răspuns:

Pro

| JesterRO a răspuns:

De ce contra? Nu face parte din corpul uman?
Frate filmele astea porno va baga in cap ca-i o perversiune, ca asa se vede de pe scaun. Dar daca nu existau filme porno nici nu va trecea prin cap sa spuneti ca e ceva pervers...aiurea ca nu ganditi deloc in afara cutiutei, vorba englezului.

Sexul oral exprima ceva foarte intim si faptul ca e dezvaluit asa, asta e pervers.

| Seline a răspuns:

Pro.
E un condiment care nu trebuie sa lipseasca.

| Sniper a răspuns:

Eu's pro!

| motanelul a răspuns:

pro. nah acum si daca partenerii sunt de acord.

| adydassler a răspuns:

Depinde de patenera daca doreste, si insista nu stiu ce sa zic

| loredana2012 a răspuns:

Contra! Bine a punctat april

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pro.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-i mai dati stupid lui Madutza este parerea ei fiecare are dreptul la o opinie chiar si aici, de ce sunteti rai?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pro

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta se discuta cu partenera. Daca ambii parteneri sint de acord e ok.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt impotriva sexului oral din foarteeeeeeeeee multe motive. Motivez prin faptulc a partenerii in ultimul timp nu sunt stabili, vegetatiile orale duc la parandetoze mai tarziu, herpesurile orale sunt binecunoscute, nu mai expun aici o gramada de coci streptococi stafilococi care prin sex oral se fixeaza la plamani ficat si alte organe, BTS-urile se transmit si oral (nu cred ca stiu asta toti, au impresia ca stomacul poate digera orice, nu este adevarat, microbii patrund prin limfa si alte moduri in organism ). De fapt nu pot asocia afectiunea, sentimentele cu sexul oral.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Suntem oameni in secolul 21!
in China se manaca creier de maimuta(vie) si copii avortati cu tot cu placenta! deci...intelegi tu mesajul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mentalitatea.unora.cu.felul.unora.de.a.fi.nu.coincid.fiecare.e.liber.sa.adopte.sau.sa.se.comporte.ca.atare.LIBERTIN.nu-mi.displace.dar.nici.nu.pot.spune.cas.folosi.prea.des.aceasta.placere.ca.pina.la.urma.face.parte.din.multele.placeri.sexuale