| anonim_4396 a întrebat:

Sincer, ca fata ti-ar putea placea de un baiat mai scund sau de aceeasi inaltime? Am 16 ani si 1, 61. Realistic nu cred ca o sa mai cresc prea mult(familie), asta e. Ma ingrijoreaza aspectul asta, nu pentru ca as cauta iubita acum, ca nu sunt interesat, dar ma gandesc pe viitor. Am grija de mine, fac sport, am hobby-uri, dar am impresia ca toate fetele ma pot vedea doar ca pe un prieten sau "frate mai mic" din cauza inaltimii.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-ți rămâne altceva de facut decât să te accepți așa cum ești.
Unele fete o sa te vadă așa, oricum sa stii și unele fete care sunt mai înalte ca tine, au insecuritati cum că nu sunt plăcute de băieți. Deci asta nu ar fi o mare problema, încă ești tânăr mai poți lucra la caracterul tau, sa scapi de toate blocajele când vine vorba de asta. Când sti ce ai de oferit unei fete, îți ști valoarea și ce poate pierde, nu îți mai pasa daca ești acceptat sau nu. Trebuie sa înveți să te iubești și să te accepți pe tine, in primul rand înainte să o facă altcineva.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai să ne împăcăm cu ideea când mai putem face ceva, asta este greșit, dar se pare că el accepta ce spui, că doar ai luat fundiță big grin.

14 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Da, ti-ar putea placea si partea "buna" in cazul tau este ca sunt si fete mai mici de inaltime sau multe de seama inaltimii talewinking. La un specialist de ce nu apelezi? Pana la urma este inaltimea ta in joc, si se mai poate face ceva.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Am fost, nu am probleme hormonale. Pur si simplu genetic.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti poti mari capacitatea genetica si prin alimentatie, ori sa iei hormoni de crestere, daca este cazul si la prescriptia medicului.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Îl încurajezi sa i-a hormoni de creștere doar să aibă gagici. Tu iți dai seama cat de penibil suna.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sună penibil. Ce este penibil in asta? Să facă ce vrea, oricum nu este o rușine... până la urmă o face pentru el, nu neapărat pentru fete. Tu spuneai că oamenii cu handicap sau deformați fizic se duc la sală, ce gândire este și asta?

| LPCTSTR a răspuns:

Gandesti prost. Numai o proasta te-ar considera "prieten/frate mai mic" fara sa vada "inauntrul tau", iar daca tu crezi ca asta va fi decisiv pentru tine, imi pare rau sa-ti spun, dar nu esti cu nimic diferit de exemplul de persoana precizat mai sus.

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Ce spui tu este foarte frumos si corect, dar in viata reala nu prea exista. Normal ca trebuie sa vada inautrul, dar in general ca sa ajungi acolo trebuie sa fii un pic atras fizic de o persoana.(daca nu e vorba doar de prietenie) Adica daca o fata nici nu s-ar uita la mine fiindca sunt pitic, si nu va ajunge niciodata sa ma cunoasca cu adevarat, nu inseamna ca e o persoana rea, dar asta e lumea. Eu lucrez la caracterul si dezvoltarea mea personala pentru mine. La nivel de concept, da, gandesc gresit, dar incerc sa ma raportez si la lumea in care traim.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai o faţa atragatoare ai mari sanse sa atragi fetele de aceeasi inaltime ca tine! Mai ales daca tu spui ca faci si sport si te ingrijesti, este foarte bine! Dar faţa ta e cea mai importanta pentru ca la aia se uita in mare parte din timp! Stiu unul scund la mine in liceu, dar e frumos si atlet si are gagici faine!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Numai puștoaicele de liceu, se uită la cat de dragusel ești, alea care visează noaptea pe Justin Bieber și cine știe ce trapperi hot, femeile te apreciază așa cum arăți! Indiferent de înălțime sau frumusețea faciala.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Merci mult pentru raspunsuri!

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Și câte se uită la tine dacă ești mai mic de inaltime, să fim serioși...
Tu deja dai în povești cu final fericit.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Am spus eu ce?
Nu man eu zic sa lucreze cu ce are, mie sincer mi se pare muult mai impresionant când unul mic reușește să aibă una mișto decât unul înalt, asta e natura multe nu o să-l accepte daca nu e înalt, cum mulți nu o sa accepte tipele care n-au sâni relativ marilaughing asta tine de evoluție, de reproducerea speciei.

Mai bine vede partea plina a paharului, decât să se plângă sau sa abordeze o atitudine negativă în legătură cu asta. Că oricum înălțimea nu o poate schimba.
Daca face sport sau sala, a fi mic eu îl văd ca pe un avantaj, pentru că arăți mai bine cu masa musculara când ești mic de inaltime, spre deosebire de, a fi înalt, majoritatea body builderilor sunt scuzi.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, dar nu vad de ce ar fi josnic daca ar lua hormoni de crestere, neavant cartilagiile inchise. Este ceva gresit in asta, este pacat, sau ce laughing? Eu nu te inteleg, punctul de vedere nu ti-l inteleg.
Este impresionant, dar tine si de atractie, cel mai bine este sa se simta el ok cu ceea ce este. Partea plina este intotdeauna de vazut, dar obisnuirea cu sentimentul duce la limitare, prin urmare la stagnarea evolutiei.

Inaltimea se poate schimba artificial, prin luarea de hormoni sau prin proceduri chirurgicale, iar acum sunt sanse mari sa mai creasca (mai mult) fata de in sus de +20 ani.
Arati bine cu masa musculara, pentru ca se pun mai repede muschii pe tine, ai densitatea mai mica (cel mai probabil), dar asta este tot o iluzie (in realitate ai dimensiunile, circumferinta zonei brahiale mai mica - un exemplu), pentru ca unul de inaltimi mai mari poate acumula mai multa masa musculara lucrand la nivelul lui (fiind ca el din toate punctele de vedere ma refer). Majoritatea bodybuilderilor au pana in 175 cm, dar nu inseamna ca este si gresit sa fi mai inalt, de la 161 cm, la 168 sau 170 (de exemplu).
Eu cred ca, daca se poate sa acumuleze mai mult, de ce sa nu o faca; niste dimensiuni mai mari ale corpului nu afecteaza cu nimic esteticul de la cap in jos, mai ales la inaltimea pe care o are.