| Schimbanumeurgent a întrebat:

Sincer daca ati avea posibilitatea, unde ati alege sa locuiti?
Dintre:
Urban (casa,bloc,hotel,etc.)
Rural (casa,cabana, pensiune, etc.)
Sau in natura, padure cabana sau casa in copac ori pestera =) ori intr-o rulota sau masina.
Sau in spatiu, pe o alta planeta sau pe vreo nava sau statie spatiala lol

Mie sincer mi-ar place sa locuiesc la tara, intr-o casa mare gen conac sau chiar castel mai retras, ori o casa de lux cu iesire la mare. big grin
p.s acum locuiesc la bloc in apartament si sincer m-am cam saturat, as schimba... cine stie pe viitor ce se iveste tongue

20 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si eu la fel ca tine as vrea sa stau dar mai minunat e sa calatorim cat traim

Răspuns utilizator avertizat
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mi-ar placea la casa, in oras.
Momentan locuiesc in apartamen in oras, dar mai fug la casa, in sat.

| Drimmero a răspuns:

Cine dracu ar alege sa stea in pestera?
De fapt...nici in anul 2018 al mileniului 3 nu s-a desfiintat complet o 'resedinta' ca aceea.

| GabiDumitrescu a răspuns:

In spatiu, intr-o chestie independenta de restul universului din care sa vad cum o sa se prajeasca rasa umana...

| SilentRain a răspuns:

In pestera, asa macar scap de cocalari

| RainmakerX a răspuns:

"Mie sincer mi-ar place sa locuiesc la tara, intr-o casa mare gen conac sau chiar castel mai retras, ori o casa de lux cu iesire la mare."

Cine ar alege sa stea intr-un loc modest. Sa fim seriosi...
As alege o vila (sub 250 000 euro) cu un teren mare si cu o priveliste buna.

Daca nu atunci si un apartament penthouse prin Brasov ar fi frumos.

| Mieeez666 a răspuns:

Undeva la mama dracului, pe-un varf de munte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Casa la oras. Imi place sa am parcuri pe langa mine unde sa alerg/ma plimb noaptea. Sala unde sa merg cand am chef. Cinematografe unde sa vad filme. Diferite localuri unde sa mananc ceva cu baietii. Restauranturi unde sa mananc cu prietena mea sau in grup cu mai multi. Terenuri de fotbal unde sa joc fotbal, tot mai mult noaptea. E mai racoare.

| fatiggue a răspuns (pentru anonim_4396):

"restauranturi" cica. Restaurante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oriunde unde e liniste si unde nu e foarte multa aglomerație ....ca sa fiu mai zen la volanlaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Casa,la oras.

| munteanuionvictor a răspuns:

La casă, la marginea orașului.

| Raniaa a răspuns:

Altă planetă, să încercăm și altceva.

| Celcareajuta a răspuns:

Mi-ar placea sa locuiesc retras langa un oras mare cu o gramada de padure in jurul meu (care eventual sa imi apartina si aia) si cu cel mai mare lux posibil.

| xByte a răspuns:

Mi-ar face placere sa locuiesc intr-un oras foarte populat, cel mai probabil undeva in Asia (as miza pe Japonia-Tokyo), intr-un hotel, apartamentul fiind situat la ultimul etaj, astfel incat sa pot vedea intreg orasul seara.

| Supicadepui a răspuns:

Intr-o rulota.

| Eu2208 a răspuns:

Urban eventual in alta tara laughing
Ca deja am un partament in Bucuresti
Si o casa de vacanta la munte laughing

| confiturix a răspuns:

Eu intr-una din metropolele dezvoltate ale lumii. Nu suport oraselele izolate. Simt nevoia comunitatii, tehnologiei si energiei unei mega oras.
PS: daca vrei sa faci conversatie adaoga mai multu prieteni, ca intrebarile din categoriia conversatii nu apar la recente.

| CharmingCryCake a răspuns:

.casă la oraș, am stat ceva timp, mi-a plăcut.