| cawisemy a întrebat:

Spuneti-mi, cum se numeste "boala" psihica pe care o am:

Sunt un tip singuratic, asocial si oarecum antisocial, imi urasc aspectul fizic, dar in acelasi timp ma simt superior la inteligenta si indreptatit sa decid dreptul de viata sau de moarte a altor persoane.consider ca multi oameni pur si simplu nu au dreptul la existenta, si daca le-as elimina as face un bine general.
Scopul meu in viata e sa sufar si accept acest lucru,ma abtin de la majoritatea placerilor vietii, dar as vrea sa fac sa sufere si altii sa treaca prin ce trec eu, ma refer la suferinta psihica de exemplu ca sa pierzi pe cineva foarte drag din viata,sa urlii de durere.
Suferinta altor persoane imi provoaca bucurie, extaz, de multe ori as vrea sa elimin persoanele care sunt fericite implinite, deoarece consider ca nu au dreptul la asa ceva, si
Sexualitatea consider o tema taboo, nu am avut parte de ea pana acum, si nici nu vreau sa am contact fizic cu cineva, agresivitatea consider un inlocuitor a sexualitatii,

Nu sunt nici psihopat, nici sociopat, am altfel de tulburare psihica

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

După mine, te încadrezi chiar bine la socio(/psiho)paţi.

| Californication a răspuns (pentru NOname):

Sociopat e una, psihopat e alta. Diferenta mare intre cei 2. A fi sociopat printre multe inseamna sa nu iti pese de nimic din jurul tau nu sa te bucuri de durerea altuia. El intra mai mult la a cealalta categorie.

| RAY a răspuns:

A prea multe complexe si frustrari pana nu le vei accepta nu vei putea evolua vreodata, ce vina am eu ca esti urat? selectia naturala elimina indivizi slabi asa ca indivizi ca tine vor fi eliminati de selectia naturala

| Drimmero a răspuns:

Rezultatul a carui experiment esti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problemele tale necesita o analizare mai complexa, eventual si o perioada de internare intr-o institutie de specialitate, pentru diagnosticare corecta si tratare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai, dom'le, nimic, stai linistit! Daca ar fi sa facem o analiza, de o astfel de tulburare de personalitate antisociala ar fi suferit si Bute.Nu.ti amintesti ca inaintea meciului cu Mendy a declarat :"Decat sa planga mama mea,mai bine sa planga mama lui!"? Suferinta lui Mendy i.a provocat bucurie, extaz, a vrut sa-i stearga zambetul ala de negrotei de pe buze. Exact ca tine.
Cat despre contactul fizic cu cineva, te inteleg perfect. La cat sunt de proaste unele fete, mai bine le bati decat sa le f@ti.

| GreenVoid a răspuns:

Sociopat suta n sutalaughingDa nu pare sa te deranjeze deci e bine:')Esti asocial gen nu vorbesti cu lumea sau gen n ai nici un prieten si ii urasti pe toti? Asa de curiozitatebig grin

| cawisemy explică (pentru GreenVoid):

Nu am nici un prieten, mai demult aveam, dar cu timpul am intrerupt comunicarea cu ei
Cu lumea comunic, numa cat e strict necesar pentru viata de zi cu zi, dar nu intemeiez relatii de prietenie, si DA ii urasc pe toti, KILL THEM ALL!

| GreenVoid a răspuns:

Vad ca toata lumea comenteaza ca ar fi naspet/urat.Fratilor tipu a zis ca si uraste aspectul fizic asta nu inseamna automat ca i si urat.Frumusetea e oricum relativa.Ideea e daca tu esti pur si simplu frustrat ca esti forever alone si de aici ti se trage ura asta falsa pentru oameni cand tu de fapt cauti acceptare si companie si esti intr o faza gen "strugurii sunt acrii"saaau pur si simplu te doare n *** de toti si de toate si atunci chiar ai o problemabig grin dar de obicei sociopatii nu si dau seama ca s sociopati am dreptate? :') Totusi nu mi ai raspuns la intrebare:cati ani ai? Varsta ar spune multe despre problema tawinking

| ℛąin a răspuns:

Și dacă conștiezi că ai o problemă (mai multe în cazul tău), de ce o lași să evolueze în continuare?

| pisalogspecialist13 a răspuns:

Pe ca esti urat mai ai si un caracter infect. De aici radacina tuturor problemelor. Esti prea frustrat fiindca esti naspet.
Solutia e sa compensezi prin inteligenta prin a te remarca, a te face placut, nu prin a face toata lumea sa te vrea mancare pentru rechini.