| Joker3134 a întrebat:

Spuneti-mi părerea voastră care sunt meserii ușoare?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Repostarea acelor intrebari pe TPU

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns:

Medic diabetolog de exemplu, agent de paza, politie locala.
La diabet ce faci, masori glicemia, dai tratament, insulina, dai diete, pui omu sa slabeasca si sa faca miscare si cam atat. Iar daca lucri in spital, mai trebuie uneori sa mai scoti omu din coma diabetica sau hipoglicemica, insa nu e asa mare lucru nici aia.

Ca agent de paza stai si atat.

Ca politai local te plimbi cu masina cu colegul prin sectorul tau, stai la vb, rar te plimbi iarna cum ar trebui sa faci, mai dai o amenda, etc. Dezavantajul e ca poti lucra si noaptea.
Nu vei fi implicat in cazuri de furt si altele, ca nu esti politai national.

| Sofer a răspuns:

Cea mai buna meserie e sa stai și sa vina bani.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nici o munca nu-i usoara ca statul vara la umbra afara.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Cea pe care a faci din placere.