| anonima4all a întrebat:

Spuneti-mi si mie ce sa fac ca sa nu mai uit unele lucruri ce le-am facut catva timp in urma.de obicei uit mai mereu ce-am spus cu cateva zile in urma. oare e ceva grav? ce sa fac ca sa nu mai invat mecanic si sa invat logic? astept un rasp, niste sfaturi niste retete.va roog

Răspuns Câştigător
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Ce sa zic, eu uit ce vorbesc in momentul respectiv. Daca ma intrerupe cineva habar n'am despre ce vorbeam inainte laughing
Incearca sa nu mai tocesti, sa gandesti in timp ce inveti. Daca stai si citesti si te gandesti ce buna e prajitura care a facut'o mama atunci nu functioneaza. Dar daca esti si atenta la ce inveti o sa vezi ca totul are o logica si vei invata mult mai repedewinking

1 răspuns:
| 31957319 a răspuns:

Nu cred ca este un pericol, probabil lucruriile ce le uiti sunt lucruri minore, de aceea nici nu te obosesti sa le inveti, sau sa le ti minte.
Eu patesc la fel : daca imprumut sume micici de bani, sau daca dau imprumut obiecte de uz casnic sau electronice.
Cred ca ar trebui sa iti iei un concediu, sa te relaxezi, sa uiti de probleme, sa nu te mai stresezi pentru ce v-a urma, sa iei decizia la cald, si sa stii sa acepti cand pierzi, nu sa te gandesti, caci asa uiti de altele.
Asta este o simpla parere, alege ce crezi ca ii bun, iar daca nimic nu te ajuta, uita happy.