| MoneaAdrian a întrebat:

Stand pe canapea la TV, deodată s-a oprit.Am vrut sa aprind lumina, nu funcționa, nu aveam curent (tensiune elctr.) în tot apartamentul. Pe holul scării avem un tablou, in tablou se auzea un sunet ca de un scurtcircuit. Am sunat administratorul blocului. "O sa chem un electrician "mi-a răspuns.A venit electricianul, a rezolvat problema. Intrebarea mea este : cine ar trebui să îl plătească pe electrician? Eu sau administrația?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu normal ca siguranta era pe apartamentul tau, daca era de la cofret nu avea curent tot blocul si atunci platea administratorul din banii lui sau din fondul de reparatii al blocului, dar asa este fix problema ta tu platesti indiferent ca el a chemat electricianul, si te va costa 200 lei, din casa ta a facut scurt ceva si s-a oprit a sarit siguranta la tabloul de pe scara blocului care alimenteaza apartamentul tau.

| RAY a răspuns:

Tu,de ce trebuia sa suni,trebuia sa lasi sa ia foc,mai ardeau cativa idioti indiferenti, nepsatori, Romania nu e o tara normala, asta am observat ei, lor nu le pasa de nimic, eram o data in tramvai mirosa la greu a fum, nimeni nu il interesa pana a luat foc la propiu abia atunci unu nou venit ia comunicat vatmanului, lor nu le pasa de nimic