| Mihai0015 a întrebat:

Stie cineva cat este valabila adeverinta de inscriere la curs pentru atestatul de paza? Lucrez la paza de 3 luni si as vrea sa ma duc in alta parte dar nu mai vreau sa dau atestatul si sa il platesc pentru ca nu o sa ma mai angajez la paza. Pana imi gasesc altundeva vreau sa mai stau aici cateva saptamani si as vrea sa stiu cat mai pot sta angajat aici fara atestat.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pana cand te controleaza cineva.
Ca fapt divers, cursul dureaza 4-6 luni, apoi inca vreo luna pana la sosirea diplomei de calificare, dupa care trebuie sa mergi la IPJ sa pui dosar pentru atestare. Deci dupa mine, vreo 7 luni merge cu adeverinta. Spui ca ai examenul peste 3 saptamani, in caz ca esti verificat de politie sau jandarmi.