| vasilicaandreea a întrebat:

Stie cineva cat tin inregistrarile de pe camerele video din magazine?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Iti spun sigur. Scrie in lege: 30 zile daca au o relatie cu o firma de paza. Daca nu, cat vor ei.

3 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Ai ciordit?

| vasilicaandreea explică (pentru whatevernvm):

Nu. am pierdut ceva intr-un magazin si mi s-a zis ca au inregitrarile doar din ultimele 2 zile. mi se pare absurd.

| whatevernvm a răspuns (pentru vasilicaandreea):

Ar trebui sa le tina in arhiva banuiesc.

| vasilicaandreea explică (pentru whatevernvm):

Asa zic si eu. dar as vrea sa stiu cat anume se tin in arhiva

| vasilicaandreea explică (pentru whatevernvm):

Asa zic si eu dar as vrea sa stiu cata nume le tin in arhiva. doua zile mi se pare prea putin.

| pufulescu a răspuns:

Nu cred ca stie cineva exact, depinde de magazin si mai exact de cati bani a investit proprietarul in instalatia de supraveghere video, anume cat de mare e memoria pe care se tin inregistrarile.
Stiu la ce te gandesti, ca inregistrarile le-ar putea tine si ca sa nu fure vanzatoarele, dar asta e totusi nepractic, sa tii inregistari de la un inventar la altul ar insemna sa le stochezi 3, 6 luni sau poate un an.

| vasilicaandreea explică (pentru pufulescu):

Am inteles, dar cam cat se tin de obicei? vanzatoarele au zis ceva de genul ca se sterg inregistrarile vechi si se incarca cele noi

| pufulescu a răspuns (pentru vasilicaandreea):

Habar n-am, nu vreau sa iti spun prostii aici, fiindca e o chestie prea la obiect!
Intr-adevar, doua zile sa tina inregistrarile pare foarte putin, dar poate ai nimerit exact inainte sa stearga ei arhiva pe perioada prestabilita. Ca sa-ti dau un exemplu ei sterg arhiva o data la 2 saptamani si tie ti s-a intamplat faza aia exact cu 2 zile inainte.
Totusi, a fost imposibil sa iei legatura cu patronul, seful / sefa magazinului, ce o fi ala sau aia?