| Sldushsh a întrebat:

Stie cineva din domeniu (angajat/patron) o data la cat timp se sterg înregistrările de pe camerele video din magazine?

Răspuns Câştigător
| helpforyou a răspuns:

"Decizia ANSPDCP nr. 52/2012 - prelucrarea datelor cu caracter personal prin utilizarea mijloacelor de supraveghere video

Art. 14.
(1) Durata de stocare a datelor obtinute prin intermediul sistemului de supraveghere video trebuie sa fie proportionala cu scopul pentru care se prelucreaza datele, dar nu mai mare de 30 de zile, cu exceptia situatiilor expres reglementate de lege sau a cazurilor temeinic justificate
(2) La expirarea termenului stabilit de operator in conditiile alin. (1), inregistrarile se distrug sau se sterg, dupa caz, in functie de suportul pe care s-au stocat."

https://www.avocatnet.ro/......video.html

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

"în 12 Ianuarie | Sldussh a întrebat:
Dacă iei o doză de suc dintr-un magazin si "uiți să o plătești" aceasta va fi detectată de senzorii de la intrare?"

Iar ai "uitat să plătești" ceva? Ia și tu niște lecitină sau ceva care să te ajute cu memoria.

| SpaYmaa a răspuns:

Odată la 30 de zile....Am o întrebare, ce vrei sa furi?