| anonim_4396 a întrebat:

Ştie cineva ce s-a mai întâmplat cu psihopatul ăla Radu Felipe care hărţuia fete pe stradă şi pe Facebook prin vară-toamnă?

21 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Era activ pe TPU acum vreo lună sau mai mult. Face asta de câțiva ani și nu cred că o să se oprească vreodată din hărțuit. Poate doar când o să facă ceva grav și o să se ia naibii măsuri împotriva lui...

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce se intampla mai exact? E prima oara cand aud de asta si nu am habar despre ce e vorba.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Hărțuiește fete pe unde le prinde. Pe stradă, pe rețelele sociale, își face 100 de conturi pe Facebook/insta și le terorizează, le amenință că le violează... e cam schizofrenic.
A făcut multe mizerii de-a lungul anilor, a făcut Ciprian Lospa o serie de documentare despre el, e pericol social, dar e plină de bani mă-sa și la fel de schizofrenica ca și el, deci a scăpat basma curată mereu.
Era activ în februarie pe TPU. A avut multe conturi și aici.
https://www.tpu.ro/......tipuri-si/
http://www.turnulsfatului.ro/......-un-refuz/

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Dacă te plictisești vreodată, sunt vreo 5 episoade lungi pe YouTube despre el, mai bune decât un film horror.
https://youtu.be/ZqrCDsvmonI

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Fabulos asa ceva! Sunt destule specimene masculine, care ne fac de ras. Din cauza unuia ca el se incuie unele in casa cand aud de barbati.

Voi chiar credeti ca amenintarile alea chiar sunt pe bune? Sunt multi zmei care doar dau din tastatura si atat,, adica e doar intimidare care tine foarte putin. Aveti grija mai multa de voi, feriti-va de toti nebunii, d-aia am tot spus ca retelele de socializare folosite in exces duc la expunere, iar expunerea duce la vulnerabilitatea in fata acestor specimene. Acum sa vedeti ce legi avem in Romania si ca femeia nu e protejata mai deloc, asta e adevarul.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Noi ne ferim, doar că asta e genul de nebun insistent. Povestea o fată că încerca să-l evite, dar tipul aflase unde lucrează și începuse să o urmărească pe la muncă...
Multe fete au depus plângere împotriva lui, dar până nu omoară pe cineva nu-i pasă nimănui, ca de obicei.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

In anul 2020 sa umble nebuni liberi, mai ceva ca in filmele horror cu psihopati pare ceva SF, dar se intampla.

Nu asteptati sa va rezolve autoritatile problemele pentru ca nu o vor face, aplici legea junglei si iti faci dreptate singur pana la urma daca asta e singura solutie.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Tipul este bolnav psihic in adevaratul sens a cuvantului., dar legiile is facute pentru Femei. Ce avea daca fata ii dadea simplu block si nu mai continua isteria? Adica e doar un site de internet, in realitate daca se apropia de el trebuie sa sune la politie si gata.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Păi i-a dat block,dar el nu s-a lăsat şi a folosit alte conturi de Facebook, YouTube şi Instagram ca să-i trimită mesaje.
Şi da, dacă te trezeşti cu unul din ăsta în faţa ta din senin şi se apucă să vorbească cu tine, fix la poliţie te apuci să suni în momentul ăla. laughing
Nu ştii ce-i poate capul la un bolnav mintal ca ăsta. Dacă are un cuţit sau ceva la spate şi în momentul în care vrei să pleci de lângă el sau să ţipi, îl scoate şi te înjunghie? Plus că există posibilitatea ca de frică să nu mai poţi reacţiona aşa cum trebuie.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Poate accepta domnisoara "avansurile". rolling on the floor
Tipul asta nu este periculos din punct de vedere fizic, este genul de om care se "preface"/traieste in lumea "mondena" se ia dupa social media etc.
Al care te injughie nu iti spune nimic crede-ma happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu una n-aş risca să văd dacă e genul care să te înjunghie sau nu. rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Desigur, si lor le place sa dramatizeze, dai block ori de cate ori poti, ii recunosti stilul de scris si aia era, ala pana la urma se plictisea si ceda. Totusi trebuie sa le credem, chiar exista psihopati!

Ar fi amuzant sa patim d-astea si noi barbatii. Sa dam de obsedate, as face-o psihic p-aia, amuzament total.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

OK, Deci ala Nu e Psihopat, sa nu abuzam de termene. Boala lui e alta mai degraba la sfera schizofreniei.
Trebuie sa imi fac si cont pe Faceboo(m)k, Vad ca toata lumea e pe siteu-l ala.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Nu se plictisește, are o grămadă de conturi, scrie și cu alte nume și poze furate uneori... Până începe să delireze si se dă de gol.
A fost acum câțiva ani la xfactor și încă își face conturi false pe YouTube și își lasă zeci de comentarii zilnic in care se laudă laughing

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce specimen, e sigur scapat de la balaceanca, boala lui n-are leac din pacate pentru voi, fetelor.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e psihopat, dar ce moloz e?

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Psihopat,Sociopat,Senil,Nebun,Schizofrenic,bipolar,personalitati multiple etc. Toate termenele astea sunt diferite
Un Psihopat este o persoana de regula cu inteligenta peste medie(la ala nu se poate zice)., detinand trasaturi ca manipularea altora, farmec (el ii prea prost sa realizeze ca e considerat Aiurea), Lipsa de empatie. Ca statistica Un procentaj semnificativ din oamenii de la conducerea firmelor CEO., sunt considerati a avea trasaturi de psihopati. A avea trasatura Nu este egal in a si comite infractiuni.
Dupa mine eu l-as considera schizofrenic. Cunosc in realitate persoane cu mentalitatea similara., in sensul ca au convingerea ca sunt deosebit de importanti, interpreteaza orice gest/cuvant Diferit. Nu au prieteni Imaginari, dar nici pe departe Au convingerea ca au facut fapte ce in realitate numai in capul lor s-a intamplat.

| Georgexyz99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar atat? Acum da comentarii pe YouTube cum ca "ne face disparuti", si asta pentru ca ii spunem adevarul in fata ca isi face multiple conturi fake... jenibil.

| Jus7t a răspuns:

Să zicem că da, să sperăm că nu.

| FilipEugene a răspuns:

Pentru copii care se uita la Ciprian Lospa si iau de bun tot ce spune el! Pentru cei care nu ati aflat inca, uitati aici cateva dovezi clare ca totul e un mare fals https://www.youtube.com/watch?v=UiM9UZ4dfIU&t=409s Lospa a primit o suma de bani ca sa inventeze toate chestiile alea, absolut NIMIC nu este real din ceea ce spune el, toate sunt oprerele unor copii si a unei foste prietene, care s-au aliat pentru a imi face rau, din diverse motive. Argumentul nr 1 este asta: Sa zicem ca nu credeți nimic din ce am prezentat eu în clipuri, deși lucrurile sunt foarte clare, presupunem ca nu ar fi destul de clare: Dacă ați avea un gram de inteligenta, voi care va uitați în gura lui Lospa și credeti orbește tot ce spune el, v-ați fi întrebat cum este posibil ca atâtea fete sa susțină ca le-am amenințat, ca le-am făcut conturi false și sa nu îmi facă niciuna plângere la poliție? Înafară de acea Natalia, care chiar a fost victima pe bune a unui cont fals, nimeni nu mi-a făcut nicio plângere! cineva care se pricepe poate verifica dacă mai am sau nu alt dosar, nu vă miroase a manipulare și prosteală? Dacă tu ca fată susții ca ești amenințată, că ești urmărită, că ți se fac conturi false, de ce nu mergi sa îmi faci plângere? Nu costă nimic! Și în plus este dreptul oricărui om, în taxele plătite la stat, TVA și așa mai departe, intra și salariul polițiștilor, noi ii plătim pe ăștia sa ne ajute, de ce nu mergem sa le cerem ajutorul cand ne simțim amenințați sau cu identitatea furata? Nu cumva pentru ca toate asa zisele victimele sunt chiar ele parte din marele scenariu si prin urmare complici a lui Lospa? În ochii lor, e o joacă pentru Youtube, de ce sa ma duc la poliție când eu însămi ca fată știu ca nu e nimic adevărat? E o joaca de Youtube, pentru aici este, aici rămâne! De asta spun că miroase a manipulare și prosteala rău de tot! Dacă era ceva adevărat, aveam SUTE de plângeri și dosare și în mod clar eram la pușcărie! E greu ba frate sa gândești în ziua de azi!

| gritt a răspuns (pentru FilipEugene):

Ti-ai hartuit pana si verisoara... Au aratat mesaje vocale in care le amenintai, esti prost? Ai pus videoclipuri pe Youtube singur acum 2 ani in care hartuiai tipe pe Instagram, nici nu le cenzurai numele. Ai alzheimer?