| stefanuc a întrebat:

Stiti? Vreau sa creez un grup! De preferat persoane cu bun simt,depresivw, inlaturate de altii si care nu au cu cine sa vorbeasca! Astept raspunsuri cu da si cei care vor le las numarul in privat! Ok? Va rog! Grupul va contine 12 participanti cu mine! 6 fete si inca 5 baieti...Va rog! Ca nu am cu cine sa vorbesc...Si decat sa ma luati la misto mai bine nu faceti acest efort!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este indicat sa iesi din casa sa mergi la intalniri cu depresivi!
Grupurile online, nu sunt o alegere buna, pentru ca, inchizi computerul si te adancesti in cea mai grea disperare, de aceea ai nevoie de comunicare PE VIU, de la om la om, sa fii alaturi de cei ca tine, sa-i simti, sa le vorbesti si sa-i auzi.
Grupurile astea sunt conduse de un psiholog sau psihiatru, ca fara cineva expert in depresie, se poate ajunge la sinucidere.

| stefanuc explică (pentru Violleta2022):

Nu am sa fac asta! Ma refer la ultima parte a mesajului! Si nici in astfel de grup nu pot intra si nici nu vreau sa fac asta! Am cu cine vb:Si fata in fata si online!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

O buna terapie buna ar fi cu oameni normali, care sa te contrazica, nu libidinosi care sa-ti sustina ideile de rahat despre viata.
Cand ciudatii se aduna, incep sa se simta normali, si nu mai cauta sa se vindece.
Terapie cu suturi in c r va trebuie voua.
Nu stiti ce sa faceti cu viata, si nimeni nu ar trebui sa va inteleaga defectul asta.