| Joker3134 a întrebat:

Stiti vreo metoda prin care puteti sa-i platiti cuiva ceva in afara de card? Avand in vedere ca sunteti departe rau la distanta?

29 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Transfer bancar de la banca.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru Joker3134):

Te duci la banca, zici datele de banca la destinatar si iti zic ei ce sa faci.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns:

Adica fara ajutorul unui card de credit sau de debit?

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru Joker3134):

Omul caruia vrei sa ii trimiti bani este din Romania?

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru Joker3134):

Prin email ar trebui sa o primesti. Cred ca ii dai banii prin intermediul unei aplicatii ori platforme, si din cate vad merge si prin SMS. Incearca sa completezi acele campuri si vezi cum iti merge, iar daca intampini probleme, mai intrebi.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru Joker3134):

Sigur. Hai ca iti dau mesaj in privat si vedem acolo big grin.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru Joker3134):

Acum l-am primit. Tu l-ai primit pe al meu?

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru Joker3134):

Ok, astept sa il primesti. Pana acum ai 2 mesaje, te astept sa le vezi happy.

Răspuns utilizator avertizat
| cristi202 a răspuns:

Western Union. Sau ceva de genul.

| Celcestietot a răspuns (pentru Joker3134):

Ok. Cel mai probabil prin email ar trebui sa primesti PDF.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru Joker3134):

Nu poti prin transfer daca nu ai card. Incearca prin SMS.

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru Joker3134):

O descarci pe calculatorul tau.

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Poti trimite banii prin posta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E un magazin online ca oricare altul.
Platesti online cu cardul si probabil primesti un mail cu pdf sau cu un link la PDF. Atat de simplu.

| Michaeel a răspuns:

Trimiți bani prin posta ca în vremurile bunebatting eyelashes

| cristi202 a răspuns (pentru Joker3134):

La Western Union, ei sunt cei mai raspinditi la noi, te duci la ei, la oricare agentie, pui banii cu datele persoanei ce trebuie sa primeasca, persoana merge la oricare din agentii si ridica banii. Fara card, fara cont, fara transfer. Atit de simplu, ca si batrinii care nu sunt deschisi pentru noile tehnologii (mai sunt noi ☺?, - pentru noi, nu, pentru ei, da) pot sa o foloseasca