| paul1234 a întrebat:

Sunt baiat timid si nu stiu din ce cauza si mai ales in privirea la fete cum sa fac casa numai fiu asa timid ma poate ajuata cineva? sau sa vorbesc cu cineva despre asta mersi mult happy

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Vorbeste cu amicele tale si intreaba-le diferite chestii legate de abordarea unei fete.Sunt sigura ca te vor ajuta.Asa suntem noi fetele.Solitarelaughing

| lia a răspuns:

Este bine sa fii timid, nu este bine sa fii complexat.
Trebuie sa incerci sa te cunosti pentru ca doar asa vei reusi sa ai incredere in tine.

| georgiana a răspuns:

Exteriorizeaza-te, vb mai mult cu fetele sau amici de ai tai...incearca sa-ti pui in valoare aptitudinile, da-ti o parere in diferite teme etc

| Sylx a răspuns:

Sunt sigur ca ti s-a spus ca trebuie sa fii natural si totul o sa vina de la sine. De fapt este vorba de atitudine si de increderea in sine, la tine timiditatea este probabil si rezultatul unor complexe pe care le ai si din cauza asta iti este destul de dificil sa "abordezi" o fata. Sfatul meu. fii mai stapin pe tine si nu te mai gindi ca o sa fii refuzat, incepe de-acum sa ai mai multa incredere in tine si gindeste-te la o fata ca la cineva egal tie nu superior.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună, mereu am insinuat că persoanele timide sunt cele complexate aşa cum zice şi lia.
Singurul lucru pe care l-ai putea face pentru a-ţi dispărea timiditatea este să ai mai multă încredere în propria persoană. Când eşti timit, îţi este frică, nu eşti sigur pe tine, ai impresia ca mereu greşeşti, gândeşte-te că nu eşti timid, că ştii ce faci, şi aşa vei emana o stare celor din jurul tău, aceea că şti ce faci.
Hai, dă-mi o replică să văd că are rost sfatul meu şi ai mai mult tupeu tongue
Mult succes, şi zi de zi să ai o zi tupeistă happy

| paul1234 explică:

Sunt baiat timid si nu stiu din ce cauza si mai ales in privirea la fete cum sa fac casa numai fiu asa timid ma poate ajuata cineva? sau sa vorbesc cu cineva despre asta pe messenger daca vrea cineva poate sa im lase idul mersi mult raspunsuri