| _pink a întrebat:

Sunt barbatii maghiari barbati agresivi? Moldovenii se stie ca sunt agresivi si ca isi bat nevestele, ce stiti despre maghiari?

Răspuns Câştigător
| RobertTmroo a răspuns:

In fiecare tara, etnie, nationalitate exista tot felul de personalitati, temperamente,..., eu nu cred ca poti cataloga pe cineva dupa asta, depinde de la individ la individ, trebuie sa cunosti aceea persoana, sa ii vezi comportamentul, sa ii asculti vorbele, gesturile,.si atunci ai sa vezi din care categorie face parte.
Chiar daca ar exista tot felul de statistici legate de anumite etnii, tot nu e bine sa te iei dupa ele, poate la o etnie oarecare ar spune ca 80% din populatie sunt corecti, se tin de cuvant, fideli,... sau cum o mai fii, si tu daca te bazezi pe asta fara sa cunosti si tu acel om, poate dai fix peste o persoana care face parte din restul de 20% din acea tara, care poate fii contrariul majoritatiiwinking.
Vreau sa iti spun ca indiferent de persoana, etnie, nationalitate, incearca sa judeci, cunosti un om dupa fapte, comportament, nici decum dupa vorbe, statistici happy.
Iti doresc toate cele bune si bafta in toate happy!

1 răspuns:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Fiecare etnie cu uscaturile ei...Nu exista barbati perfecti, precum si femeile.