| adriana1991 a întrebat:

Sunt disperata am încep scoala de soferi condusul merge bine am picat sala dar nu pot retine legislația sunt zile când fac chestionare cu 24 25 dar de câteva zile iarăși pic numai știu ce sa fac sa nu mai pic cum sa învăț? Precizez ca sufar de depresie dacă nu iau sala sunt în stare sa ma sinucid

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Exista autobuz daca nu scoti B, ca sa iti dau o speranta de a te bucura in viata - o masina in RO cumparata de la roman cu 2000 eur de ex, o sa te bage in datorii enorme, reparatii, taxe, impozite si asigurarea dubla pentru ca a dat faliment fosta firma de asigurari city insurance (tot manevre sant sa urce pretul la asigurari). O masina buna costa de la 12.000€ noua dar din nou problema salariu mic, gazul si curentul, mancarea e mai scumpa abia poti sa bagi cativa lei in benzina, dieselul va fi epava in cativa ani.https://e-drpciv.ro/ invata acolo

| adriana1991 explică (pentru mgtow):

Am bani pentru masina bună dar am nevoie de permis nu vreau sa circul cu autobuzul mi-e rusine

| mgtow a răspuns (pentru adriana1991):

E ca la nebuni cu B in RO prea damblagita legislatia cu atatea intrebari, in alte tari sant mai putine studii de caz la examen si mai usor. insista si vezi cum merge examenul daca nu reusesti asta e viata. Si eu as fi vrut o masina de 1 milion de euro cum e lotus evija, dar mi-o cumpar pe astahttps://www.youtube.com/watch?v=re0TUGTkWyM

| Mosotti a răspuns (pentru adriana1991):

De ce sa-ti fie rusine sa circuli cu autobuzul? Daca-s profi universitari, medici care merg cu metroul si autobuzul, tu de ce n-ai merge?
Ce te int pe tine cum te vad altii? Ca oamenii care-s oameni te vad foarte bine si daca ai masina si daca nu ai.

Daca te sinucizi ca nu iei sala inseamna ca nu judeci sincer, nu iei, aia e, las-o dracu, viata merge inainte si fara.
Daca s-ar sinucide toti care n-ar lua carnetu unde am ajunge?
Poate nu ai talent la invatat, ce sa zic, nu retii ca lumea, nu intelegi ca lumea.
Insa mai incearca sa inveti, daca nu si nu, nu iei carnet si gata.

Si pana la urma si daca te-ai sinucide, aia e, te-ai sinucide si gata, nu e problema, oricum murim odata, nu mai conteaza cand, ca mai devreme sau mai tarziu.
Mai stiam eu pe unu care i-a zis instructorului ca daca nu ia carnetu se omoara, si instructorul "iti urez sinucidere placuta...e treaba ta ce faci", deci ce sa zic.

Dar te-ai gandit cum te vede lumea cand vad ce idei ai?! Ca aia daca nu iau carnetul sa zicem, n-ar avea nici o problema.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Precizez ca sufar de depresie dacă nu iau sala sunt în stare sa ma sinucid.
În acest caz, vindecă depresia. Apoi fă chestionare.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca esti capabila sa te sinucizi, nu ar trebui sa treci psihologicul.
Condusul nu e obligatoriu, si nu e pentru toti.
Nu inteleg unde va grabiti, de e imbulzeala asta pentru luat permisul.

| haileewatson a răspuns:

Daca esti in depresie si vrei sa te sinucizi inseamna ca nu trebuie sa iei permisul

Intr-o dimineata o sa vrei sa omori niste oameni pe soseaua din cauza "depresiei".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si,ma rog, de ce aceasta disperare de a lua sala?
Pentru ce iti trebuie atat de mult permisul de conducere?
Ai nevoie sa faci naveta si iti trebuie masina personala sau vrei doar sa-ti cumperi o masina scumpa ca sa impresionezi?

| adriana1991 explică (pentru anonim_4396):

E necesar in ziua de azi o mașină și altfel ma simt dacă vad ceilalți ca și eu circul cu mașina

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru adriana1991):

Si pe unde vrei sa conduci, papusa? Te freci aiurea prin oras? Aglomerezi si tu pe ici-colo, asta e telul tau in viata?
Rusine mi-ar fi sa vreau permis dar sa nu stiu legislatie, ori sa imi iau masina fara sa am garaj pe teren propriu. O urci si tu pe bordura, ca toti mediocrii?

| adriana1991 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am garaj ca locuiesc la casa