| Vreausapot a întrebat:

Sunt intr-o dilema.
Am intrat la un liceu bun, dar profilul ma trage in jos. Eu am cunostinte destul de mari in limba engleza dar profilul la care invat eu include si intensiv franceza.
Eu mereu am fost praf la franceza. Engleza a fost punctul meu forte in generala. Franceza mi s-a parut mereu o limba grea.
Eu am facut franceza din clasa a 3 a dar niciodata nu am retinut nimic. Nu stiu nici macar avoir si etre in franceza.
Credeti ca va fi worth sa invat si franceza pe langa engleza pe care o stiu deja? Eu nu voi da bac de limbi straine pe acest profil.Doar voi face 5 ore de franceza pe saptamana. In rest totul va fi normal.
Credeti ca imi va fi greu sa invat franceza?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Qu’est-ce que vous avez préparé pour aujourd’hui?

Dacă nu îți place, după un semestru există posibilitatea transferului.