| SebyRufay a întrebat:

Sunt intr-o dilema, si as dori un sfat de la voi, daca doriti. As vrea sa ma inscriu intr-o scoala militara, insa imi e dificil sa aleg, Voi ce ati alege: Politie-Campina, sau Jandarmerie-Falticeni.

Răspuns Câştigător
| greyhound a răspuns:

Campina dureaza mai mult (3-4 ani, nu mai tin minte) dar la Politie e mai bine (chiar daca teoretic salariile sunt mai mici decat la Jandarmerie)
Jandarmerie - scoala poate dura 6 luni sau 2 ani (depinde) dar viata de jandarm nu e chiar un rai (si aici depinde unde vei pica)
Mai cauta informatii si apoi te hotarasti