| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

Sunt zile in care ma gandesc cateva ore "cum era daca aveam o iubita, oare chiar am nevoie?!" si alte zile in care urasc totul si nu vreau nicio femeie in viata mea. De ce fac asta?

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si eu, dar, revin la realitate apoi, daca nu validezi fizic vei cam fii singur toata viata

| Celcestietot a răspuns:

Datorita experientelor neplacute din trecut, eu asa zic. Nu am dreptate?

| Sofer a răspuns:

Asa pățesc și eu. Și mi se ia de femei.

| SG1995 a răspuns:

Dintr-un sentiment din frustrare și singurătate, eu pur și simplu când am așa stări ascult muzică tristă pml.

| mentholinks a răspuns:

Nu stii ce vrei, daca vrei, etc.

| gemeni6226 a răspuns:

E normal sa vrei pe cineva in viata ta si eu am zile si zile.De exemplu recent cand m-a tradus cineva si nu e prima oara in ultimii zece ani mi-as dori sa nu mai doresc pe nimeni in viata mea si sa fiu tot restul vietii singura.Dar vin noptile cand nu pot dormi si atunci e foarte greu fara tandrete.Pe scurt 1-natura biologia ne face sa dorim sa avem pe cineva2-nu mai vrem pe nimeni din cauza deceptiilor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru gemeni6226):

Suntem ființe sociabile e normal sa ne dorim pe cineva langa noi. nimănui nu cred că îi place singuratatea da unii se resemneaza și aleg să rămân singuri apoi la bătrânețe își blesteama zilele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Obisnuieste-te cu ideea ca o sa fii single tot restul vietii., mai greu este la inceput dar iti trece ->spun din experienta personala.
Acum sunt in stadiul in care nici nu mai am interese pentru relatie.
Enumera-ti calitatiile negative si bagati-o in cap., deindata ce stii toate defectele tale nu mai poti fi surprins de viata., gandeste realist vezi ce calitati ai in minus sau in plus fata de altii Si acea calitate "ce ai in plus" cat de interesant este pentru fete in viata reala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar încearcă Man măcar pe plan profesional sa evoluezi nu știu continuați studiile și gasesteti in job decent după o sa vezi că o să îți schimbi mentalitatea, gândirea tot..pe parcurs vei avea ocazia sa cunoști pe cineva sau poate că cineva va vrea sa te cunoască pe tine dar daca tu stai pe TPU și te plângi mereu cum vrei sa te schimbi? Fa ceva sa ai banii tai sa vezi că o să prinzi multă increderere in tine și încearcă să fi mai pozitiv fiindcă deocamdată nu ai făcut nimic decât să te plângi aici. Faptul că ești diferit și introvertit nu denotă că trebuie să îți pierzi orice speranță sunt atâția care au reușit fiindcă nu s-au dat bătuți, și nu te mai compara niciodată cu altcineva fiecare suntem speciali in felul nostru pur și simplu nu ai deloc încredere în tine pui pe NU mereu in fața nici măcar nu ai incercat și te dai bătut, renunți.fa orice că sa nu stagnezi nu știu poate îți place să cânți dau un exemplu du-te și fă canto, poate îți place să denzezi înscrie-te undeva fa cursuri nu știu învață o meserie noua un curs ceva, te poți înscrie la sala sa mai îmbunătățești ceva la tine măcar la corp sa vezi ce priviri o sa atragi o sa fi văzut cu alți ochi dar trebuie sa ști și ce scoți pe gură decât să vorbești mult și prost mai bine puțin și rațional. Și dacă ai avea o iubita tot aiurea te-ai simți, rezolvați priblemele emoționale ele pot fi combătute prin sport. Daca crezi că nu și nici o șansă la fete umbla și tu cu băieți calumea sa ai de la cine invata nu mai fugi de conversații că viața e scurta o sa regreți că nu ai făcut unele lucruri atunci când trebuia demonstrează le tuturor că poți mai mult și sau înșelat în privința ta. Ești femeie sau bărbat? Nu ai nevoie de iubita și nevoie să îți schimbi mentalitatea și să treci peste traumele avute să trăiești prezentul și să fi echilibrat in gândire in fiecare acțiune pe care o faci asta ai nevoie sa te aduni. Nu te mai interesa că și ăla e la fel ca tine și na capra vecinului tu fa ție să îți fie bine fiindcă nimeni nu o sa te ajute sa te ridici fost tu însuți. Îți sugerez sa te duci și la un psiholog sa ii spui de blocajele pe care le ai sa ii spui toate problemele că se pare că de la cine chiar aveai efectiv nevoie nu ai avut suport moral. Fa ceva cât ești ok până nu se agravează că apoi intri într-o depresie de nici un doctor nu te mai face om, fa acum nu poimâine incepe sa te comporți că un adult și lasă fricile eu sunt sigur că poți mai mult, nu te da bătut nu te refugia în vicii fiindcă te vei pierde cu totul.
Încearcă să te respecți mai mult daca vrei respect celor din jur.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Realitatea nu are legatura cu ce spui tu. Cunosc destui si cu facultate/bani si toti singuri, pe cand altii fara studii superioare, fara bani au prietene.
Filosofia mea este ca daca in adolescenta nu iti gasesti prietena Ulterior e foarte greu dupa o varsta asa pe la 25 sau in sus e aproape imposibil. Rip
Creierul trebuie sa se invete cu "mentalitatea fetelor" cand esti copil daca nu Forever Alone

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e adevărat, poți cunoaște prin intermediul anturajului sau la serviciu oricând importat e sa nu renunti. daca ai gena de fatalau normal că după 25 e imposibil fiindcă nu ști să abordezi o fata. Daca ai bani nu ai cum sa dai gres da tot trebuie sa le curtezi sau să se afle de la cineva că stai bine cu valuta dar dacă ești prost grămadă evident că majoritatea te vor evita.
Tu te-ai resemnat ești un laș nu ii invata și pe alții să fie ca tine, poate să găsească o fata de nivelul lui nu toate fetele sunt super deștepte. Poate găsi la serviciu o gagica de acea i-am zis sa continue studiile. Tu nu ști să agăți asta e problema ai probabil traume peste care nu poți să treci. Eu am avut un tovarăș care agata pe strada gagici, oriunde mergea agata chiar și în stația de tramvai in cluburi nici nu mai zic și avea peste 25 cei ce au gena de culdusi normal că nu au șanse mari la fete arătoase și Smart da sunt de alea average și pentru ei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu vorbești subiectiv și superficial nu e deloc greu trebuie sa ai personalitate daca nu ai și nici abilități sociale da e greu da nu imposibil, fiindcă există fete la fel ca tine da nu ai avut norocul sa le cunoști sau le-ai ignorat când ai avut ocazia.e bine și să te uiți din când în când în oglindă nu poți emite pretenții mari sa ai o gagica ok dtpdv când tu ești mega beta. Și cu aspectul nu are legătură cunosc băieți care nu sunt deloc arătoși și umblă cu fete ok dar au papagal sunt respectați de anturaj, sunt respectați de cei din zona daca nu ști să vorbești cu o fata atunci problema sta cu totul altcumva. El e luat peste picior de băieții din zona normal că fetele îl evit și caută numai pe net acolo din nou iar trebuie sa ai mangleala cum spun spoitorii.winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu socializez nici nu baietii., decat in anumite situatii si de regula cu cei de ~

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se da o lupta inauntrul tau, si mie mi se intampla! Dar trebuie sa accepti realitatea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de starea ta de spirit, de toane, de dispoziție.