| ThatWeirdFuck a întrebat:

Sunteti adeptii unei alimentatii sanatoase? Ce anume mancati si ce evitati?
Stiu ca acum nu mai este nimic sanatos, dar din toate produsele rele trebuie sa fie si unele mai putin rele ma gandesc.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mănînc la mc donalds si nu e bine.

| wolder a răspuns:

Sunt ovo-lacto-vegetariana adica nu mananc carne

| Cosmin86 a răspuns:

Da, sunt adeptul unei alimentatii sanatoase, deoarece fac sport (bodybuilding) si alimentatia e cea mai importanta.

In principiu consum alimente neambalate, cat mai naturale ( de la tara ). Evit orice e ambalat ( chiar si un iaurt ).

Consum :

- carne : piept de pui, de curcan, muschi de vita, carne de vita slaba, somon, pastrav, dorada. Foarte rar alt tip de carne.

- branza, oua, lapte

- orez fiert, cartofi copti, cartofi fierti, paste (mai rar), brocoli fiert

- paine integrala, cereale integrale

- graismi sanatoase ( masline, nuci, alune ), dar nu alune la punga prajite, ci cumparate din piate, la fel si nucile.

- fibre vegetale ( fructe si legume ), fructe intre mese, legume o salata care sa insoteasca o masa.

- apa, 3-4 litri pe zi

Si cam atat.

Răspuns utilizator avertizat
| teotaur a răspuns:

Eu manac odata pe luna salata cu mango si cu fructe evit ciocolata si snaksurile.