| timoteidoi a întrebat:

Credinciosilor crestini
Credeti ca este bine sau normal sa va luati asupra voastra si a spalarii nelegiuirilor voastre, cauza mortii lui Isus fiul lui Dumnezeu si sa va considerati vinovati de faptul ca VOI l-ai ucis pe Isus pentru ca el si-a dat viata pentru pacatele pe care voi le-ai facut?

Oare nu era mai corect sa fiti rationali si sa nu pacatuiti si sa va lasati ghidati de CONSTIINTA voastra astfel ca el sa nu fi murit pentru greselile voastre?

Nu credeti ca fapta aceasta a voastra ar trebui sa va fie un motiv sa nu dormiti noaptea de griji si de remuscari criminale, dar si de a-va constientiza NON valoarea voastra, pentru ca un fiu de Dumnezeu a trebuit sa moara doar pentru ca voi nu ati avut minte si nu ati inteles ca nu este bine sa gresiti si sa staruiti in greseli?

Cum aveti voi pacatosilor tupeul sa va credeti superiori ateilor cand pentru pacatele voastre a trebuit sa moara un fiu de Dumnezeu cand ateii raspund pentru faptele lor
si nu a trebuit sa se sacrifice nimeni pentru iertarea pacatelor lor?

Nu vi se pare ca acest mod al vostru de a fi, este 0 dovada care confirma faptul ca sunteti cu muuuult sub nivelul unui ateu si ca nu aveti dreptul moral sa va considerati superiori nici fata de oricare ateu, pentru ca voi sunteti complici la uciderea unui Fiu de Dumnezeu, si aveti sufletul vostru patat cu sangele lui, si asta este cel mai mare pacat ce poate exista, pacat pe care ateii nu il vor avea pe suflet NICIODATA!

15 răspunsuri:
| robby212 a răspuns:

Gresit!
Hristos, Fiul Creatorului nostru S-a rastignit pentru pacatele tuturor! Daca oamenii nu au inteles ca nu e bine sa faca pacate...El a dorit sa sa rastigneasca pentru pacatele noastre, ne-a iubit atat de mult incat s-a jertfit pe Sine Insusi pentru noi pacatosii! E gresit sa crezi ca Imparatul Hristos S-a rastignit pentru crestini, S-a rastignit pentru toti! Asa a trebuit sa fie, asa a fost profetia, asa a ales El.
Suntem partasi la Uciderea Unui Dumnezeu? Da, suntem, dar crezi ca daca ar fi vrut, nu ar fi chemat cateva cete ingeresti si nu ar fi trebuit sa moara? Asa a dorit Imparatul...Asa a trebuit sa fie.

Răspuns utilizator avertizat
| robby212 a răspuns (pentru timoteidoi):

Dar, El este Dumnezeu Adevrarat din Dumnezeu Adevarat.Nu ar fi putut sa ceara cateva cete ingeresti? Sa omoare pe toti de acolo? Asta a vrut El! Si asa a trebuit sa fie!

| NemNUZ a răspuns (pentru timoteidoi):

El s-a lasat rastignit, trebuia sa fie rastignit pentru ca noi sa ne putem mantuii, daca nu vroia fii sigur ca oamenii nici macar nu puteau sa il atingawinking

Răspuns utilizator avertizat
| NemNUZ a răspuns (pentru timoteidoi):

Ce religie esti?

| NemNUZ a răspuns (pentru NemNUZ):

Numai Dumnezeu stie ce am facut si ce hula vezi? Am spus eu ca exista alt mantuitor decat Iisus Hristos? Cati ani ai?

Răspuns utilizator avertizat
| NemNUZ a răspuns (pentru timoteidoi):

Ee clar dupa raspunsul de mai sus ciocofleder si nespalat? Nespalat esti tu bai, nu ai dreptul sa insulti nici un om daca crezi in Dumnezeu,, nu judeca ca sa nu fi judecat,, iti spune ceva?

Răspuns utilizator avertizat
| martzian a răspuns:

Fac un apel la crestini. La genul acesta de intrebari, mai ales puse de userul de fata, nu mai raspundeti! Omul oricum nu citeste raspunsurile si nu doreste decat sa provoace si sa insulte. Sa vedem cat va rezista vorbind singur, sau raspunzandu-si singur, cum face de obicei - folosind alte conturi paralele.

| arcuno a răspuns:

Cred in dumnezeu