| Amaliamalia a întrebat:

Sunteti mereu hotarati cand trebuie sa luati vreo decizie importanta? Nu va confruntati frecvent cu dificultati in a intelege o situatie si de a lua decizia corecta? Nu aveti momente in care chiar nu stiti cum trebuie sa procedati, lasati timpul sa treaca, dar problema tot nu se rezolva? Nu simtiti de multe ori ca sunteti neputinciosi sau chiar daca ati putea proceda intr-un fel intr-o anumita situatie, tot nu indrazniti?

1 răspuns:
| Biencush a răspuns:

Ba da, aceste situatii sunt normale, intrucat suntem niste bieti oameni, supusi greselilor si nu putem ghici/simti care este calea cea mai buna de urmat.De aceea insa exista prieteni, care sa ne ghideze si sa ne sprijine cu experienta lor de viata, pentru ca e mai simplu sa inveti din greselile altora pana sa le facem pe ale noastre...sa evitam suferintele noastre...
Daca totusi nu reusim sa rezovam o problema altfel decat riscand o decizie personala gresita, atunci asta este:trebuie sa ne intarim si sa ne asumam greselile, invatand sa nu suferim prea mult in caz de esec!