| DDCC a întrebat:

Tânjiți/ați tânjit vreodată după trecut sau vă bucurați mai mult ca niciodată de prezent și așteptați cu nerăbdare ce vă rezervă viitorul?

15 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Rememorez trecutul si sunt lucruri pentru care ma bucur. Dar nu raman acolo. Incerc sa raman cat pot de mult in prezent, pentru ca eu traiesc mai degraba in viitor.

| DDCC explică (pentru Bacemi):

Ai o minte strălucitoare și ideile îți vin parcă pe bandă rulantă, cu acuratețe în exprimare și cu un limbaj destul de clar și concis. Mă bucur că îmi răspunzi la întrebări. Numai bine, tipule!winking

| Bacemi a răspuns (pentru DDCC):

Sunt mult mai fals si ignorant decat las sa para. Mersi pentru apreciere. Raspund la intrebarile tale pentru ca am la ce. Asta spune totul. Noroc!

| DDCC explică (pentru Bacemi):

Ok, dude. Asta e părerea ta despre tine sau a celorlalți?

| Bacemi a răspuns (pentru DDCC):

Parerea mea si a celor inteligenti care ma cunosc.

| DDCC explică (pentru Bacemi):

Aha. Eu nu te cunosc în totalitate(adică deloc) tipule, însă mi-ar plăcea.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Tinjesc asa mult dupa trecut.

| DDCC explică (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Motive?

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru DDCC):

As fi putut schimba unele aspecte din viata mea si nu s-ar fi ajuns la unele probleme care le am astazi happy.

| DDCC explică (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Cum ar fi? Spune-mi, m-ai făcut curios.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru DDCC):

Familia, problemele din familie, in primul rind. happy

| DDCC explică (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Persoanele bune ca tine n-ar trebui să întâmpine probleme. Deci, nu merită. I would like to know you better.

| blueheart a răspuns:

Hei! Trecutul e trecut, cu amintiri frumoase sau mai putin frumoase.Trecutul poate fi si clipa care a trecut.Nu tanjesc dupa ceva ce am avut si nu mai am.Trecutul e trecut si asa va ramane.Prezentul? Ma bucur de el, de ceea ce am acum. Poate ca nu este mai bun ca trecutul dar eu mi-l asum, mi-l fac mai frumos, il traiesc pentru ca si el va deveni trecut in curand...Viitorul? E necunoscutul spre care ma indrept,cu temeri, sperante, indoieli.Dar nu mi-e teama.E ceea ce voi avea, ceea ce va deveni prezent si apoi trecut.
Am trait, traiesc si voi trai.Am simtit, simt si voi simti.
Pentru mine trecutul, prezentul si viitorul sunt anotimpuri.Si ma bucur de ele oricum ar fi.Nu tanjesc dupa ele.Doar le traiesc si le simt. happy

| TheBlackEmo a răspuns:

Da normal, tanjesc dupa zilele în care eram un copilas care se juca mereu si vreau sa vad si în viitor!

| DDCC explică (pentru TheBlackEmo):

Și ce ai vrea să vezi în viitor mai exact?