| Cat a întrebat:

Te-ai descrie ca fiind o persoana anxioasa? Cum faci fata emotiilor tale?

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Nu, am fost anxioasa, aveam si atacuri de panica, dar m-am tratat. Ideea e ca trebuie sa inveti sa gandesti intr-un anumit mod si sa inveti sa iti controlezi cat de cat corpul, sa nu ai palpitatii sau alte semne de anxietate.

| Cat explică (pentru BiuL):

Cum anume te-ai tratat? Care-au fost tehnicile care-au functionat pentru tine?

| BiuL a răspuns (pentru Cat):

Acupunctura si psihoterapie

| Cat explică (pentru BiuL):

Iti multumesc pentru raspuns! Stiu ca e un subiect personal si mai delicat.
Pot sa recunosc efectele benefice ale psihoterapiei si stiu cate lucruri poate pune in ordine.
Cu acupunctura cum te-ai impacat? De cate sedinte ai avut nevoie? Chiar ai putut apoi sa observi rezultatele? Recunosc ca sunt oarecum sceptica.

| BiuL a răspuns (pentru Cat):

Eu consider ca la mine a avut efect, nu mai stiu cate am facut, vreo 10

9 răspunsuri:
| neca a răspuns:

Daca te referi ca tie frica sa nu fi atacat de cineva sa te raneasca pur si simplu as lua ceva sprei cu piper sau un briciag mai mare pentru orce sau oricine imi vrea raul

dar daca te referi la faptul ca nu poti sa ai incredere in oameni din jurul tau atunci... incearca sa faci totul de unul singur

si daca te referi la increderea de sine zic sa gindesti asa o sa conteze asta in 5 ani

| Cat explică (pentru neca):

Ma refeream la anxietati si starile pe care le genereaza acestea.

| CristobalMarian a răspuns:

Foarte usor fac fata emotiilor mele. Imi inchipui ca nimeni nu ar fi cand trebuie sa prezint/spun ceva important in fata unei multimi.

| stefy_6374 a răspuns:

Da, cateodata, dar imi spun in gand sa nu-mi pese.De obicei, devin trista din lucruri marunte, dar am invatat sa nu-mi mai pese.

| Cat explică (pentru stefy_6374):

Ai zice ca asta e cea mai buna solutie? Imi pare doar un soi de bagatul gunoiului sub covor.