| chiftelutacrocanta a întrebat:

Te lasi repede influentat/a de sfaturile oamenilor seriosi?

9 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cam da.

| J0B0MAT a răspuns:

Nu.

| R0R0 a răspuns:

Nu.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Nu chiar, nu cred ca as fii mereu convins daca acele sfaturi ar fi chiar bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de încrederea ce mi o induc argumentele lui

| TheWomanCat a răspuns:

O persoana are mereu mai multe fete... daca o cunosti ca fiind serioasa, cand pe de alta parte isi bate joc de cei din jurul sau ranindu.i, atunci din simpla privire iti dai seama daca trebuie sa te lasi influentat de ea\el... oricat de bine s.ar preface,eu stiu ca singura persoana de care trebuie sa ma las influentata sunt eu si nimeni altcineva, deoarece in ziua de azi nu poti avea incredere in nimeni in afara de propia.ti persoana, fie ca e vorba de bunicii tai ce in anumite cazuri doar par seriosi si intelepti, personalitatea lor fiind alta, sau de parintii aprigi, calzi la exterior si reci la interior.Nu ma las nfluentata de nimeni, deoarece asta poate sa-mi distruga viata candva si nimeni n.ar trebui sa asculte orbeste de oricine, cazuri des intalnite in ziua de azi...

Noapte buna, Chifteluta kiss

| iwanttodestroytheworld a răspuns:

Nu chiar, adica nu urmez orbeste sfaturile unei persoane oricat de serioasa as considera-o, mai ales daca hotarasc ceva important.

| TheNigga a răspuns:

Am trecut prin atatea depresii si anxietati si probleme incat am ajuns ca EU sa hotarasc daca pot fi influentat. Eu am fost SINGURUL om serios, inteligent si cu capul pe umeri (mai erau si altii insa eu eram singurul care avea toate 3 "calitatile") din mediul meu. Eu nu faceam parte din "gandirea de stup" sau "gandirea de grup", eu eram complet paralel de ceilalti. Cei mai destepti dintre ei si-au dat seama ca eu aveam propriile opinii si idei si asa am reusit sa-mi formez grup. INSA, chiar daca aveam acel grup tot nu permiteam sa fiu influentat. In fine, acum am plecat di acel mediu, am cunoscut mai multe persoane cu feluri diferite de gandire, am invatat lucruri de la persoane superioare mie insa NU voi permite NIMANUI sa-mi influenteze gandirea indiferent cat de destepti sau seriosi ar fi acei oameni. Am fost obisnuit inca de mic sa am propria mea gandire si cu aceasta gandire unica sper sa mor.

P.S. Am zis "sper" pentru ca nimeni nu poate sti ce se va intampla in viitor. Asadar nu pot sti daca voi fi vreodata influentat de cineva. Si sunt perfect constient de lucrul asta.

| Quadrillion a răspuns:

Nu, din punctul meu de vedere seriozitatea nu are legatura cu sinceritatea sau cunostintele persoanei respective.