| stuff0happens a întrebat:

Ti-ai imaginat vreodata o lume fara nici o situatie ipotetica?

2 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Nimic nu este decat ipotetic, nu numai in lumea noastra, dar chiar in Universul care ne include. Ce dovada mai buna gasesti decat faptul ca insusi existenta noastra e ipotetica? De unde stim daca nu cumva lumea noastra nu e decat "visul nefiintei"cum spunea Eminescu? Aminteste-ti cu ce propozitie incepea "Sarmanul Dionis"...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blazata, fara viitor la asta te referi? amorfa? da cam greu de trait, pai nu se poate pentru ca insasi viata este o ipoteza.