| summergirl345 a întrebat:

Știți dacă admiterea la UMFCD este grea? Iar despre UMF Constanța ce cunoașteți? Păreri?

2 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Nu neaparat ca e grea aia de la Bucuresti dar e concurenta extrem de mare si trebuie sa iei nota mare ca sa ocupi un loc. Intrebarile sunt strict din cartile alea care sunt recomandate pe site, doar ca trebuie sa le inveti foarte bine si sa le si intelegi

| Nirvanaaa a răspuns:

In prezent sunt studenta la UMFCD, deci de Constanța nu știu nimic, îmi pare rău.
Punctajele mari, multe întrebări capcana- trebuie sa citești atent și trebuie sa stii sa calculezi eficient pentru ca vor fi și probleme și nu vei primi calculator ca la Iași. Manualele din metodologie trebuie știute bine, cărțile de grile lucrate temeinic. Trebuie sa stii fiecare detaliu, dar și sa gândești corelând capitolele. Succes!